WITAMY NA STRONIE GMINY WŁADYSŁAWÓW

Cytologia ratuje życie! Wykonaj bezpłatne badanie.

Cytologia to podstawowe badanie szyjki macicy, które pozwala wychwycić jeszcze przedinwazyjne stadium raka. Badanie cytologiczne polega na pobraniu przez lekarza – ginekologa wymazu z szyjki macicy przy pomocy specjalnej szczoteczki, próbkę przenosi na szkiełko laboratoryjne by mógł ją ocenić cytolog.

Rak szyjki macicy jest najczęstszym nowotworem złośliwym u kobiet (drugi po raku piersi). Stanowi około 10,7% nowotworów u Polek. Wczesnym zmianom nowotworowym w raku szyjki macicy z reguły nie towarzyszą żadne dolegliwości. Nie można zgłaszać się do lekarza dopiero, gdy coś dolega, często wtedy jest już stan bardzo zaawansowany a więc szanse na wyleczenie są znacznie mniejsze. Dlatego, cytologia jest ważnym badaniem, ponieważ pozwala wykryć stany przednowotworowe i raka szyjki macicy nawet we wczesnym jego stadium, czyli uleczalnym.

Im wcześniej choroba zostanie rozpoznana tym jest większa szansa skutecznego jej wyleczenia.

W związku z tym zapraszamy na bezpłatną cytologię wszystkie kobiety w wieku 25-59 lat, które w ciągu ostatnich trzech lat nie korzystały z profilaktycznych badań cytologicznych opłacanych przez NFZ. Badania odbędą się w dniu 29.05.2019 r. przy remizie OSP Władysławów w godz: od 15:00 do 17:00.

Rejestracja na badania od poniedziałku do piątku w godzinach: 8:00-17:00 pod numerem telefonu 61 855 75 28, 61 851 30 77 lub 609 000 082.

Podstawą wykonania badania jest dowód osobisty oraz ważny dokument ubezpieczenia.

Serdecznie zapraszamy!