WITAMY NA STRONIE GMINY WŁADYSŁAWÓW

Władysławowski Dzień Seniora

Dzień Seniora to wyjątkowe święto, w którym w sposób szczególny podkreślamy jego wartościową rolę w społeczeństwie. Seniorzy to osoby, którym należy się szacunek i uznanie za bezinteresowną, głęboką miłość i mądrość, jakimi obdarzają młodsze pokolenia. To oni zazwyczaj kultywują i pielęgnują w rodzinnych domach obrzędy i tradycje, niosą ciepło oraz zrozumienie.

Dnia 9 listopada 2019 r. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury we Władysławowie świętowano Ogólnopolski Dzień Seniora. Na wstępie przybyłych gości i bohaterów spotkania ciepło i mile powitał Pan Krzysztof Owczarek – dyrektor GOK-u, po czym z przemówieniem okazjonalnym wystąpiła przewodnicząca Klubu Seniora we Władysławowie – Pani Zenona Krych.

Z serdecznymi życzeniami zdrowia, pomyślności, radości, zrozumienia i szacunku, życzliwości ze strony otoczenia i uśmiechu na twarzy, przybyli zaproszeni goście Wójt Gminy Elżbieta Klanowska, Przewodnicząca Rady Gminy Krystyna Michalak, Skarbnik Gminy Marzena Ressel oraz Proboszcz parafii pw. św. Michała Archanioła w Russocicach ks. kan. Sławomir Świerad Pettke.

Pani Wójt w swoim okolicznościowym wystąpieniu podkreśliła rolę seniorów w kształtowaniu i wychowywaniu młodego pokolenia. Seniorzy to skarbnica ogromnej wiedzy i doświadczenia życiowego, strażnicy tradycji religijnych, patriotycznych, kulturalnych oraz rodzinnych. Wartości i polskie tradycje, które przez lata były i są dla seniorów drogowskazami stały się wzorem do naśladowania przez młodsze pokolenia. Godna podziwu jest seniorska chęć spotkań, wymiany poglądów, doświadczeń, niekończących się rozmów, ale co najważniejsze ich optymizm, pogoda ducha i radość z każdej przeżytej chwili.

Uroczystość uświetnił występ zespołu działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury ,,Seniorskie Nuty”, który swoim repertuarem muzycznym oczarował zgromadzoną publiczność i dostarczył wiele radości, a także był zalążkiem wspaniałej zabawy tanecznej, w trakcie której seniorzy udowodnili, że potrafią fantastycznie się bawić, a słowo ,,nuda” dla nich nie istnieje.

Spotkanie przebiegło w przyjaznej i serdecznej atmosferze. Było okazją nie tylko do wspólnej zabawy, lecz także do rozmów i wspomnień.