Pogoda Władysławów

Wtorek - 06.10.15
10°C
1016.2 hPa; Wiatr:2 m/s

© telepogoda.pl
                                
                                
Drukuj

Światłowód we Władysławowie!

(3)

b_130_100_16777215_00___multimedia_foto_2015-09_inea2.jpgJuż niedługo gmina Władysławów będzie mogła cieszyć się superszybkim Internetem. Ruszył projekt ŚWIATŁOWÓD DO DOMU, dzięki któremu ponad 68 tysięcy budynków i mieszkań w Wielkopolsce zostanie podłączonych do nowoczesnej sieci telekomunikacyjnej. To, że doczekaliśmy się światłowodu zawdzięczamy naszemu mieszkańcowi – Zbigniewowi Trocha oraz władzom naszej gminy.

 

Budowa przyłącza światłowodowego we Władysławowie trwa w najlepsze. Robotnicy pracują w następujących miejscowościach: Władysławów, Polichno, Chylin, Kuny, Beznazwa, Natalia, Mariantów. W trakcie prac wykopują ciekawe znaleziska, między innymi pocisk – moździerz z okresu II Wojny Światowej. Na szczęście nikomu nic się nie stało, znalezisko zostało zabezpieczone, a pracownicy dalej układają kable światłowodowe.

 

Czym jest światłowód?

 

Jest prawie tak cienki jak włos. Naukowcy pracowali nad nim przez kilkadziesiąt lat. W latach 80 już wiedzieli – zrewolucjonizuje wiele dziedzin, w tym telekomunikację. Światłowód to najlepsze medium jakie znamy. Jakość świadczonych usług za pośrednictwem sieci światłowodowej jest niezależna od warunków atmosferycznych, ukształtowania terenu czy innych czynników zewnętrznych.

 

Jak budujemy?

 

Wykonawcy starają się, by prace trwały jak najkrócej i były jak najmniej uciążliwe. Po przeprowadzeniu prac działka zostaje przywrócona do stanu, w którym była poprzednio. Kabel światłowodowy układany jest od granicy działki do budynku przy użyciu minikoparki, przez wykop ręczny lub przecisk. Kabel telekomunikacyjny i przyłącze są wprowadzone do budynku w miejscu, które wskazują właściciele budynku. Po wprowadzeniu kabla do domu instalowane jest gniazdko. Gdy już instalacja przyłączeniowa będzie gotowa, mieszkańcy wybierają operatora, z którym podpiszą umowę na świadczenie usług.

 

Jak długo trwa budowa?

 

Budowa może trwać od kilkudziesięciu minut do kilku godzin, ale dzięki tej inwestycji mieszkańcy będą mogli cieszyć się supernowoczesną infrastrukturą telekomunikacyjną.

 

Co trzeba zrobić?

 

Mieszkańcy nie ponoszą żadnych kosztów związanych z wykonaniem prac. Jedynie, co musi zrobić właściciel budynku, to podpisać stosowne dokumenty:

 

  • zgodę na wykonanie przyłącza

  • protokół z wykonania prac

 

W razie pytań prosimy o kontakt z naszą infolinią pod numerem 61 222 22 28. Infolinia czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00.

Uwaga! Lista miejscowości objętych projektem nie jest jednoznaczna z tym, że wszystkie ulice i wszystkie domy zostaną podłączone do sieci światłowodowej w pierwszym etapie budowy sieci. Mieszkańcy którzy zostaną pominięci, a będą chcieli skorzystać z usług światłowodowych to po sprawdzeniu warunków technicznych przyłącze takie zostanie do domu wykonane w drugim etapie.

 b_130_100_16777215_00___multimedia_foto_2015-09_inea3.jpgb_130_100_16777215_00___multimedia_foto_2015-09_inea1.jpg

Drukuj

Nabór wniosków w ramach Działania 1.5 Wzmocnienie konkurencyjności przedsiębiorstw

(0)

 

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, iż Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu  ogłosił nabór wniosków w ramach Działania 1.5 Wzmocnienie konkurencyjności przedsiębiorstw, Poddziałanie 1.5.2 Wzmocnienie konkurencyjności kluczowych obszarów gospodarki regionu dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.

 Na co można otrzymać dofinansowanie?

Wsparciem zostaną objęte wysoko innowacyjne projekty (wdrażające innowacje procesowe, produktowe, nie-technologiczne) poprzez inwestycje w:

- środki trwałe,

- wartości niematerialne i prawne (inwestycje w transfer technologii poprzez nabycie praw patentowych, licencji, know-how, lub nieopatentowanej wiedzy technicznej).

 Ogólna pula środków przeznaczona na dofinansowanie projektów:

  • 100 000 000,00 PLN

Maksymalny dopuszczalny poziom dofinansowania projektu::

  • mikro i małe przedsiębiorstwa 45% kosztów kwalifikowalnych;

  • średnie przedsiębiorstwa 35% kosztów kwalifikowalnych.

 

Minimalna wartość dofinansowania: 

  • powyżej 1 000 000,00 PLN

Maksymalna wartość dofinansowania:

  •  5 000 000,00 PLN

Minimalny wkład własny projektu:

  • mikro i małe przedsiębiorstwa 55% kosztów kwalifikowalnych;

  • średnie przedsiębiorstwa 65% kosztów kwalifikowalnych.

Wnioski o dofinansowanie należy składać w formie elektronicznej poprzez Lokalny System Informatyczny do obsługi Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 (LSI 2014+) na stronie internetowej https://lsi.wielkopolskie.pl od dnia 16.11.2015 r. od godziny 7.30 do dnia 30.11.2015 r. do godziny 15.30. Przygotowywanie wniosków w Systemie LSI 2014+ możliwe jest już od dnia ogłoszenia konkursu (30.09.2015r.).

Wersję papierową wniosku wraz z wymaganą dokumentacją należy składać w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, al. Niepodległości 34 w Punkcie Naboru Wniosków od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 do 15.30 lub wysłać pocztą za potwierdzeniem odbioru bądź przesyłką kurierską.

Więcej informacji na temat naboru wniosków (w tym pełną dokumentację konkursową) znaleźć mogą Państwo na stronie internetowej http://www.wrpo.wielkopolskie.pl/nabory/72

 

z poważaniem,

Tobiasz Guźniczak

Turecka Izba Gospodarcza

 

 

 

Drukuj

Praca SUN GARDEN

(0)

Firma SUN GARDEN POLSKA Sp. z o.o. w Malanowie w związku z ciągłym rozwojem oraz rozbudową zakładu za pośrednictwem Państwa Urzędu chciałby nawiązać współpracę z mieszkańcami gminy. Chcąc trafić do jak najszerszego grona osób, które poszukują pracy przedstawiamy ofertę zatrudnienia. Mamy nadzieję, że poprzez informację umieszczoną w placówce Urzędu Gminy dostęp do zatrudnienia będzie miało szerszy krąg osób.
Firma działa na Polskim rynku od 1992 roku ciągle się rozwijamy. Głównym produktem firmy SUN GARDEN POLSKA są:
-MATERAC (własna produkcja pianki poliuretanowe),
-PODUSZKI NA MEBLE OGRODOWE
-KRZESŁA OGRODOWE
-MEBLE TAPICEROWANE
-ŁOŻKA
Obecnie nasza firma poszukuje pracowników do działów:
Produkcja linii napełniania materacy
Produkcja mebli tapicerowanych oraz łóżek
Stolarnia
Logistyka – firma pokrywa koszty uprawnień do kierowania wózkami widłowymi.
Zapewniamy:
-stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę
-zatrudnienie w pełnym wymiarze czasu pracy
-przyjazna atmosfera pracy
-dowozy pracownicze z Turku oraz okolic Piętna i Kawęczyna


Osoby zainteresowane podjęciem zatrudnienia prosimy o bezpośredni kontakt z działem kadr (wejście od strony gimnazjum w Malanowie).


Joanna Kopeć | Referent ds. personalnych
Dział Kadrowo-Płacowy
Office:  +48632898917
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Drukuj

Brąz i tuż za podium

(0)

b_130_100_16777215_00___multimedia_foto_20150927_120643.jpgRadom 26 i 27 września gościł około 800 najlepszych młodych lekkoatletów z całej Polski. Wśród nich o miano najlepszego w Polsce, w drugim dniu Mistrzostw Polski Młodzików w Lekkiej Atletyce, ubiegało się dwóch płotkarzy z Uczniowskiego Klubu Sportowego Skoczek z Władysławowa. Jako pierwszy do finału biegu na 110metrów przez płotki zakwalifikował się, wygrywając swoją serie –Jakub Kalinowski . Kilka minut później do rywalizacji o finał przystąpiła, Karolina Kołata, która poprawiając swój rekord życiowy, również znalazła się wśród ośmiu najlepszych zawodniczek Polski w biegu na 100 m przez płotki. Po raz pierwszy w zawodach tak wysokiej rangi, dwóch młodych lekkoatletów z naszej gminy, którzy zakwalifikowali się do Mistrzostw Polski Młodzików w Lekkiej Atletyce, uczestniczyło w biegach finałowych . Finały rozpoczęły się w drugim dniu zawodów około 11:30 i wzbudzały ogromne emocje . Jako pierwszy odbył się start Jakuba. Rywalizacja o medale była niezwykle wyrównana a o kolejności zadecydował odczyt z foto-finisz . Jakub był jednym z faworytów i najprawdopodobniej potknięcie na przedostatnim płotku pozbawiło Jakuba złotego medalu. W pełnym napięciu oczekiwaliśmy na wynik biegu finałowego dziewcząt na 100 metrów przez płotki . Okazało się ,że Karolina zajęła czwarte miejsce ,tuż za podium nieznacznie przegrywając brązowy medal. Karolina przyjechała na mistrzostwa z czternastym wynikiem w Polsce i dzięki ambicji i waleczności zdołała uplasować się w niesprzyjających warunkach atmosferycznych tak na tak wysokiej pozycji. Dzień wcześniej, zarówno Karolina jak i Jakub uczestniczyli w biegach na 300 metrów przez płotki, zajmując trzynaste i czternaste miejsce. Występ w formie „ przetarcia” był możliwy, ponieważ w statystykach ich wyniki mieściły się w dwudziestce najlepszych w Polsce.

W historii Mistrzostw Polski Młodzików w Lekkiej Atletyce dotychczas wzięło udział siedmiu lekkoatletów z gminy Władysławów zdobywając w sumie pięć medali : złoty medal – Łukasz Berliński (Kielce 1995 r., skok wzwyż), brązowy – Jakub Bałdyka (Toruń 2011 r., 600 m.), srebrny – Jakub Bałdyka (Kielce 2012 r.,600m), srebrny – Bartosz Gąbka (Zielona Góra 2014 r., skok w dal), brązowy- Jakub Kalinowski (Radom 2015 r. 110 m. płotki) Warto zwrócić uwagę ,że cztery z pięciu medali zdobyli zawodnicy przygotowywani przez Floriana Berlińskiego. Reprezentantom klubu UKS Skoczek życzymy dalszych sukcesów sportowych w kategorii juniorów i godnego reprezentowania klubu i gminy.

 UKS Skoczek

Drukuj

,,Jestem sobie Przedszkolaczek...”

(0)

 

b_130_100_16777215_00___multimedia_foto_2015-09_2209201504.jpgOgólnopolski Dzień Przedszkolaka przypada na dzień 20 września. Święto to zostało ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci oraz ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Dzień ten ma także dostarczyć dzieciom kolejnych okazji do świętowania, wesołej zabawy i czerpania radości z bycia Przedszkolakiem.

Każdego roku w dniu 27 maja z okazji Dnia Samorządowca to właśnie przedszkolaki z Przedszkola Gminnego we Władysławowie zawsze pamiętają i odwiedzają Urząd Gminy składając życzenia wszystkim pracownikom. Tym razem dnia 21 września 2015 r. przedszkolaków z Przedszkola Gminnego z okazji ich Święta – Dnia Przedszkolaka - odwiedził Wójt Gminy Władysławów Krzysztof Zając w towarzystwie Pani Skarbnik Elżbiety Klanowskiej oraz z-cy Przewodniczącej Rady Gminy Władysławów – Macieja Czaji. Włodarz Gminy Władysławów w imieniu własnym, Radnych Gminy i pracowników Urzędu Gminy Władysławów złożył dzieciom serdeczne życzenia – życząc uśmiechu, radości i samych sukcesów. Mali Milusińscy zostali obdarowani przez przybyłych gości cukierkami, co spowodowało, że zadowolenie nie znikało z ich twarzy.

Podczas wizyty w Przedszkolu Gminnym we Władysławowie z okazji Dnia Przedszkolaka Wójt Gminy Władysławów Krzysztof Zając przygotował jeszcze jeden prezent dla dzieci, albowiem poinformował, iż plac zabaw należący do przedszkola zostanie wzbogacony o nowe urządzenia i sprzęty do zabaw oraz gier dla dzieci.

 

Elżbieta Marciniak

 

b_130_100_16777215_00___multimedia_foto_2015-09_2209201501.jpgb_130_100_16777215_00___multimedia_foto_2015-09_2209201503.jpgb_130_100_16777215_00___multimedia_foto_2015-09_2209201505.jpgb_130_100_16777215_00___multimedia_foto_2015-09_2209201506.jpg

 

Drukuj

Mocny „akcent” lekkoatletów w VI Mistrzostwach Ostrowa Wlkp.

(0)

 

b_130_100_16777215_00___multimedia_foto_0818092015.jpgCzwarty rok z kolei zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Skoczek skorzystali z zaproszenia i w sobotę 19 września wzięli udział w VI Otwartych MISTRZOSTWACH OSTROWA WLKP W LEKKIEJ ATLETYCE NA TARTANIE , w których rywalizowali zawodnicy z dwudziestu siedmiu klubów z Wielkopolski i i Dolnego Śląska. Uczestnicy mistrzostw zmagali się w sprzyjających warunkach, przy pięknej słonecznej pogodzie, w zawodach zorganizowanych przez działaczy i trenerów Stali Ostrów Wlkp , wspieranych finansowo przez Urząd Miasta. Czterech reprezentantów naszego klubu wygrało konkurencje w swoich kategoriach wiekowych i przywiozło do Władysławowa sześć medali i tyle samo nagród rzeczowych, poprawiając kilka rekordów życiowych. Zawody przeprowadzono w trzech kategoriach: open, młodzik, dzieci.

W kategorii open Karina Kłodawska zwyciężyła w biegu na dystansie 400 m z rekordem życiowym 59,68, s. W krótkim czasie po biegu na 400m, odbył się finał na 100m i tylko zmęczenie wcześniejszym biegiem pozbawiło Karinę miejsca tuż za seniorką Ewą Rosiak, tegoroczną medalistką Mistrzostw Polski . (III m -12,74 s.)

Jakub Kalinowski był poza konkurencją w biegu na 300 m młodzików wygrywając czasem 39,77, s. Zwyciężył również w eliminacjach biegu na 100 m, jednak w finale o 0,01 sek. lepszym okazał się zawodnik z Kalisza pomimo, że był to najszybszy bieg Jakuba. ( rek. życ. 11,94.)

Wspaniale spisała się młodziczka Karolina Kołata zdecydowanie wygrywając bieg na 300 m z rekordem życiowym 45,62 s. Karolina poprawiła, także swój najlepszy wynik na 100 m.(13,74 s.). Zarówno dla Karoliny jak i Jakuba, zawody były ostatnim „przetarciem „ przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski Młodzików. Po raz pierwszy w Mistrzostwach wystartowały dzieci z naszej gminy ; Kłodawski Kamil, Berliński Rafał, Kłodawska Nikola i Kwietniewska Laura, którzy zdecydowanie poprawili swoje najlepsze wyniki. Jednak największy sukces odniosła Laura, wygrywając bieg na 60 metrów w czasie 8,89 s. Laura pomimo młodego wieku ,(ur.2004r.) jest w obecnej chwili zawodniczką z obiecującą perspektywą sportową . Jej talent poparty pracą powinien, w przyszłości zaowocować bardzo dobrymi wynikami.

UKS Skoczek

b_130_100_16777215_00___multimedia_foto_2015-09_dsc02072_kopiowanie.jpgb_130_100_16777215_00___multimedia_foto_2015-09_dsc02092_kopiowanie.jpgb_130_100_16777215_00___multimedia_foto_2015-09_dsc02194_kopiowanie.jpgb_130_100_16777215_00___multimedia_foto_2015-09_dsc02437_kopiowanie.jpg

Drukuj

Nauczycielskie nominacje we Władysławowie

(2)

 

b_130_100_16777215_00___multimedia_foto_2015-09_0218092015.jpgW dniu 17 września 2015 r. w Urzędzie Gminy Władysławów uroczyście zostały wręczone akty awansu zawodowego 3 nauczycielom. Akt Nadania Stopnia Nauczyciela Mianowanego, po złożeniu ślubowania, z rąk Wójta Gminy Władysławów Krzysztofa Zająca i Pani Skarbnik Elżbiety Klanowskiej otrzymały: Aneta Kaźmierczak – nauczyciel języka angielskiego Zespołu Szkół we Władysławowie – ze stażem pracy 6 lat, Anna Bąbka – nauczyciel wychowania przedszkolnego Przedszkola Gminnego we Władysławowie – ze stażem pracy 6 lat i Ewelina Arent - nauczyciel wychowania przedszkolnego Przedszkola Gminnego we Władysławowie – ze stażem pracy 12 lat.

Obecna droga kariery zawodowej nauczyciela składa się z kilku etapów, bowiem już na starcie osoba, która chce wykonywać ten zawód musi wykazać się odpowiednimi kwalifikacjami. Nawet będąc absolwentem wyższej uczeni o kierunku nauczycielskim, musi rozpocząć swoją drogę zawodową od odbycia stażu nauczycielskiego wymaganego do uzyskania awansu na stopień nauczyciela kontraktowego. Później może awansować na stopień nauczyciela mianowanego i dyplomowanego.

Włodarz Gminy Władysławów Krzysztof Zając pogratulował pedagogom, życząc niesłabnącego zapału w pełnieniu tej jakże ważnej funkcji społecznej oraz samych sukcesów zawodowych.

Elżbieta Marciniak

b_130_100_16777215_00___multimedia_foto_2015-09_0118092015.jpgb_130_100_16777215_00___multimedia_foto_2015-09_0318092015.jpg

 

Drukuj

Lekkoatleci ponownie z medalami

(0)

 

b_130_100_16777215_00___multimedia_foto_2015-09_0417092015.jpgPonownie udany start lekkoatletów „Skoczka”, którzy wrócili w sobotę 12 września z Szczecina z Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Lekkiej Atletyce z trzema medalami, w tym srebro i dwa brązowe. Faworytem biegu na 110 pł. był Jakub Kalinowski, wygrywając eliminacje poprawił rekord życiowy 15,32 s. Jednak jak to w sporcie bywa w finale po nieudanym starcie przegrał z Grzegorzem Mireckim z LUKS Orkan Września. Jakub swoim drugim starcie na dystansie 300pł wywalczył brązowy medal wynikiem 42, 69 s. znacznie poprawiając rekord życiowy z poprzedniego biegu w Poznaniu. Z medalem brązowym , również wróciła Karolina Kołata, która po bardzo wyrównanej rywalizacji, przegrywając o 0,01drugie miejsce, także poprawiła swój dotychczas najlepszy wynik uzyskując w biegu na 100pł -15,55 s. Karolina w drugiej bardzo mocno obsadzonej konkurencji 300pł z czasem 48.35 s. uplasowała się na piątym miejscu , pomimo poprawienia swojego dotychczasowy rekordu życiowego. Ambitną postawą wykazali się pozostali reprezentanci klubu:

 

- Wiktoria Walkowska –szóste miejsce w rzucie dyskiem -26,26m(rek. życiowy)

 

- Michał Skoczylas – siódme miejsce w biegu na 110pł – 18,10 s. (rek. życiowy)

 

-Anna Staszak – jedenaste miejsce w biegu na 300pł- 50,98 s. (rek. życiowy)

 

- Łukasz Pięta – czternaste miejsce w rzucie dyskiem- 31,61

 

- Wiktoria Kazimierska – szesnaste miejsce w biegu 300pł – 57,28 (rek. życiowy)

 

Medaliści Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików , Jakub Kalinowski i Karolina Kołata ,26-27 września reprezentować będą klub, gminę i województwo na Mistrzostwach Polski Młodzików w Radomiu. Życzymy im sukcesu i powrotu z medalami. Z satysfakcją stwierdzamy, że najlepsze wyniki osiągają zawodnicy trenujący na płotkach zakupionych przez Radę Sołecką Wsi Władysławów a udział w zawodach w Szczecinie, możliwy był dzięki użyczeniu samochodu przez Urząd Gminy we Władysławowie .

UKS Skoczek

 

b_130_100_16777215_00___multimedia_foto_2015-09_0117092015.jpgb_130_100_16777215_00___multimedia_foto_2015-09_0217092015.jpgb_130_100_16777215_00___multimedia_foto_2015-09_0317092015.jpg

 

Drukuj

Święto Pieczonego Ziemniaka w Tarnowskim Młynie w promieniach słońca!

(0)

b_130_100_16777215_00___multimedia_foto_2015-09_2913092015.jpg 

Dnia 13 września 2015 r. w Tarnowskim Młynie jak co roku odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka. Obchody Święta rozpoczęto o godzinie 14:00 na placu przy świetlicy w Tarnowskim Młynie Mszą Świętą polową koncelebrowaną przez wikariusza parafii p.w. św. Michała Archanioła w Russocicach - ks. Łukasza Dzikiewicza. Organizacja uroczystości po raz pierwszy przypadła najmłodszemu sołtysowi w Wielkopolsce - Patrykowi Jabłońskiemu, który mimo młodego wielu pozyskał wielu sponsorów imprezy. Wśród zaproszonych gości byli m.in. włodarz Gminy Władysławów - Krzysztof Zając z małżonką, z-ca Wójta – Piotr Szewczyński z małżonką, przewodnicząca Rady Gminy Władysławów Krystyna Michalak z mężem, radni gminni i powiatowi oraz kandydaci na posłów RP Maciej Czaja i Ryszard Bartosik.

Zebranych gości i uczestników Święta Pieczonego Ziemniaka przywitał m.in. Wójt Gminy Władysławów Krzysztof Zając życząc wszystkim zebranym udanej imprezy i niezapomnianych wrażeń podczas Dożynek Ziemniaczanych, będących jakby kontynuacją Dożynek Powiatowo-Gminno-Parafialnych. Po Mszy Świętej nastąpiła część artystyczna, podczas której byliśmy widzami występów muzycznych dzieci oraz zespołu ludowego Wyszynianki.

Dla uczestników Święta Pieczonego Ziemniaka przygotowano wiele atrakcji. Jedną z nich była loteria fantowa, która przyciągnęła rzesze uczestników imprezy. Późnym popołudniem około godziny 19:00 odbył się finał loterii fantowej, podczas którego losowano nagrody główne. Wśród nich znalazły się: kanapa ufundowana przez firmę Mema Krzysztof Puzio, rower – sponsorowany przez Wójta Gminy Władysławów Krzysztofa Zająca, szafka z lustrem, której fundatorem była firma Mp Meble Michał Płóciennik oraz szafka pod telewizor firmy Meblostar Piotr Gronostaj. Przygotowano wiele ciekawych zabaw i konkursów dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Mogliśmy podziwiać m.in. konkurs obierania ziemniaków na czas, slalom taczką w alkogoglach, manewr cofania ciągnikiem z przyczepą dwuosiową. Zwycięzcy poszczególnych konkursów otrzymywali nagrody rzeczowe, m.in. pościel, radio, gofrownica, lutownica, videokamera, czajnik itp. Wiele osób zgromadziło się przy ognisku, przy którym można było upiec ziemniaka. Dużą radością dla dzieci okazały się dmuchane zamki i stoiska z balonami. Dla uczestników imprezy przygotowano obfitą ucztę ziemniaczaną. Można było skosztować zupy – grochówki, klusek śląskich i ziemniaczanych, bigosu, chleba wiejskiego ze smalcem i ogórkiem.

Atrakcją imprezy okazał się pokaz grupy motocyklistów Wolni Kramsk oraz możliwość przejażdżki na motorach dwu- i trójkołowych. Również pogoda nie szczędziła uczestnikom promieni słonecznych i sprzyjała świętowaniu. Na placu zgromadziły się tłumy ludzi, którzy pełni zachwytu i zadowolenia korzystali z niespodzianek i atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Radosną atmosferę przedłużyła zabawa taneczna plenerowa, która trwała późnych godzin wieczornych.

Organizatorzy Święta Pieczonego Ziemniaka w Tarnowskim Młynie dziękują wszystkim przybyłym za liczny i aktywny udział oraz wspaniałą zabawę.

Elżbieta Marciniak

 

b_130_100_16777215_00___multimedia_foto_2015-09_0613092015.jpgb_130_100_16777215_00___multimedia_foto_2015-09_1013092015.jpgb_130_100_16777215_00___multimedia_foto_2015-09_1113092015.jpgb_130_100_16777215_00___multimedia_foto_2015-09_1313092015.jpgb_130_100_16777215_00___multimedia_foto_2015-09_1513092015.jpgb_130_100_16777215_00___multimedia_foto_2015-09_1613092015.jpgb_130_100_16777215_00___multimedia_foto_2015-09_1713092015.jpgb_130_100_16777215_00___multimedia_foto_2015-09_1813092015.jpgb_130_100_16777215_00___multimedia_foto_2015-09_2313092015.jpgb_130_100_16777215_00___multimedia_foto_2015-09_1213092015.jpgb_130_100_16777215_00___multimedia_foto_2015-09_0813092015.jpgb_130_100_16777215_00___multimedia_foto_2015-09_2813092015.jpgb_130_100_16777215_00___multimedia_foto_2015-09_3013092015.jpgb_130_100_16777215_00___multimedia_foto_2015-09_2613092015.jpgb_130_100_16777215_00___multimedia_foto_2015-09_2513092015.jpg

                                

Witam w gminie Władysławów

Serdecznie zapraszam Państwa do odwiedzania władysławowskiej ziemi, ufając, że pobyt wśród nas dostarczy przyjemnych wrażeń.

Wójt Gminy Władysławów
Krzysztof Zając

Sonda internetowa