Pogoda Władysławów

Czwartek - 11.02.16
2°C
994.9 hPa; Wiatr:5 m/s

© telepogoda.pl
                                
                                
Drukuj

Zapraszamy na spotkanie z Policją

(0)

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Turku zapraszają mieszkańców Gminy Władysławów na konsultacje społeczne w sprawie tworzenia mapy zagrożeń bezpieczeństwa.

Spotkanie odbędzie się w dniu 12 lutego 2016 r. o godz. 11:00 w Urzędzie Gminy Władysławów - sala nr 101.

Drukuj

Zegar na ratuszu naprawiony!

(0)

 

b_130_100_16777215_00___multimedia_foto_2016-02_zegar.jpgZapewne każdemu z nas niejednokrotnie zdarzyło się w trakcie spaceru po rynku we Władysławowie skierować wzrok ku wieży budynku Urzędu Gminy Władysławów, bądź to by sprawdzić aktualny czas, czy też by podziwiać sam zegar połyskujący na wysokiej wieży ratusza. Zegar ten jest prawdziwą ozdobą i przyciąga uwagę każdego, jednak w ubiegłym tygodniu mechanizm zegara zatrzymał się. Jak się okazało główną przyczyną awarii mechanizmu okazały się gromadzone przez ptactwo oraz naniesione przez wiatr gałęzie i liście. Mechanizm zegara udało się ponownie uruchomić Panu Sławomirowi Millerowi, za co wszyscy mieszkańcy gminy oraz Urząd Gminy Władysławów serdecznie dziękują.

Drukuj

Wywiad z Panem Romanem Choinka

(0)

 

b_130_100_16777215_00___multimedia_foto_2016-02_ch3.jpgPan Roman Choinka, mieszkaniec Russocic, artysta-plastyk, po raz drugi zaproszony do zaprezentowania swoich dzieł na wystawie w Nowym Jorku.

Elżbieta Marciniak: Witam serdecznie!

Roman Choinka: Dzień dobry!

E. M.: Skąd Pan pochodzi i jaką szkołę ukończył?

R. Ch.: Pochodzę z Turku, obecnie mieszkam w Russocicach. Ukończyłem Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu i Wrocławiu.

E. M.: Od kiedy interesuje się Pan malarstwem?

R. Ch.: Malarstwem interesuję i interesowałem się przez całe życie. Nie umiałem jeszcze dobrze pisać i czytać, a już babci wysyłałem listem historyjki rysunkowe, niemal jak komiksy. Nie wyobrażam sobie, żebym mógł robić coś innego, niż malarstwo.

E. M.: Którzy malarze i które kierunki miały istotny wpływ na Pana twórczość?

R. Ch.: Artysta Tadeusz Brzozowski, bardzo chciałem się dostać do jego pracowni, bardzo ciekawa jest jego twórczość. Przeszedłem wszystkie kierunki od happeningów, performance, poprzez realistyczne malarstwo. Dużo dała mi praca w szkole plastycznej, rozmowy z uczniami i studentami, dzielenie się wzajemnymi doświadczeniami i spostrzeżeniami.

E. M.: Jakie techniki malarskie Pan preferuje?

R. Ch.: Techniki tradycyjne. Chciałabym, żeby poprzez stosowanie podstawowych środków malarskich, np. farba, malować obrazy, w ten sposób, by wypracować swój styl i być rozpoznawalnym, by każdy mógł wskazać na podstawie danego obrazu – czyjego jest artysty.

E. M.: Czy jest dzieło, z którym Pan jest emocjonalnie związany?

R. Ch.: Jest taki obraz, ale musiałem go sprzedać, na szczęście jest w Turku, obraz pt. ,,Brama”. To obraz dość duży o wymiarach 1,6 m x 1,4 m. Był wystawiany w galeriach, m. in. Gorzowie Wielkopolskim, Zielonej Górze na Salonach Jesiennych. Powstawał w dość dziwny sposób, bo ten sam obraz przez 4 lata był wystawiany na Salonie, był przemalowany przez 4 lata, coś zawsze w nim zmieniałem.

E. M.: Czy bierze Pan udział w konkursach plastycznych?

R. Ch.: Nie biorę udziału w konkursach, bo nigdy nie lubiłem i nie lubię rywalizacji. Wyjątkiem był udział w konkursie pod patronatem Magdaleny Abakanowicz, gdzie zostałem finalistą.

E. M.: Gdzie wystawia Pan swoje prace?

R. Ch.: Moje prace wystawiane były w Niemczech, we Francji, na Węgrzech, niedługo będą prezentowane na Ukrainie, we Lwowie. Jeśli chodzi o Polskę to: Warszawa, Opole, Ostrów Wielkopolski, Kalisz, Poznań, Zielona Góra.

E. M.: Pańskie dzieła w 2015 roku były wystawione w Nowym Jorku, mógłby Pan coś powiedzieć o tym wydarzeniu?

R. Ch.: Tak, w 2015 roku zostałem zaproszony do Nowego Jorku do udziału w wystawie New Centry Artists Gallery poświęconej sztuce współczesnej. Tak się złożyło, że nie mogłem osobiście uczestniczyć w tym wydarzeniu artystycznym. Zaprezentowano wówczas 12 prac mojego autorstwa, które można było oglądać przez 4 tygodnie. Po wystawie dostałem zaproszenie na dwa seminaria artystyczne do Bacon i Nowego Meksyku, by móc spotkać się z artystami, których prace również były prezentowane na wyżej wspomnianej wystawie. W lipcu 2015 r. do Polski przyleciały Panie Kathryn Hart z Colorado i Basha Maryańska z Nowego Jorku, które wprowadziły mnie w grupę nowojorskich artystów. Pojechałem do Warszawy na spotkanie z w/w Paniami. One powiedziały mi, że jeśli ja nie mogę do nich przylecieć, to artyści przylecą do mnie, do Polski. Zgodziłem się i zaproponowałem, że zorganizuje dla nich plener w Gołuchowie. Zwróciłem się o pomoc w zorganizowaniu pleneru do kolegi artysty Krzysztofa Ryfy z Ostrowa Wielkopolskiego, który prowadzi Galerię 33. Wydarzenie artystyczne odbędzie się w drugiej połowie lipca 2016 r. Artyści pochodzą z różnych krajów, m. in. z Japonii, Hiszpanii, Chin, Francji, Brazylii, Belgii, Australii. Po plenerze chcemy zorganizować wspólną wystawę w Ostrowie Wielkopolskim. Pierwsza wystawa w Nowym Jorku otworzyła mi drogę w zasadzie do wszystkich galerii. Obecnie w Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera jest prezentowana wystawa moja i żony, miała trwać do końca stycznia, ale przedłużona ją z uwagi na popularność i sporą oglądalność.

E. M.: Dzień dzisiejszy, czyli 4 lutego 2016 r. jest jednym z ważniejszych dni w Pana życiu, dlaczego?

R. Ch.: Tak, w dniu dzisiejszym, także w Nowym Jorku, w The Montserrat Contemporary Art Gallery ,,International Salon 2016” ponownie wystawione zostały moje prace. Dyrektor galerii zaproponowała mi kontrakt na reprezentowanie mnie i mojej twórczości, który podpisałem. Przez pół roku w galerii będą wystawione moje dzieła. Jestem zadowolony, gdyż znalazłem się w kręgu znanych i popularnych artystów. Na wystawie prezentowanych jest 4 obrazów, lecz obrazy są cyklicznie wymieniane. Dzieła wysłane do Nowego Jorku już tam zostają, ja będę malować nowe.

E. M.: Posiada Pan swoją pracownię?

R. Ch.: Nie, tworzę w zaciszu domowym.

E. M.: Czy malując kieruje się Pan swoimi uczuciami, wizjami, natchnieniem?

R. Ch.: Nie mam wizji, dzieła powstawiają przypadkowo. Często wyrażam w swoich pracach przemyślenia innych osób. Najpierw robię szkice obrazu na formacie A4, nie staję od razu przed płótnem. Jak mam pomysł, to staram się go przelać na papier, np. tak było z obrazem przedstawiającym odkrywkę Władysławów. Pomysł zrodził się podczas spaceru, kiedy przygotowywano teren odkrywki pod zbiornik. Dwa obrazy z okresu, kiedy malowałem obraz prezentujący odkrywkę Władysławów wiszą w Gminnym Ośrodku Kultury we Władysławowie.

E. M.: Jakie ma Pan dalsze plany życiowe?

R. Ch.: Mam zamiar dalej tworzyć i malować. Nad tą pasją trzeba chodzić, nad nią pracować i myśleć. Trzeba się cały czas doskonalić. Każdy element dzieła musi ze sobą współgrać, nie ma rzeczy zbędnych. Jak maluję obraz to w każdą stronę go obracam. W mojej twórczości dominuje malarstwo abstrakcyjne, ale od czasu do czasu namaluję także portret, kopię innego obrazu, czy też święty obraz.

E. M.: Czego mogę Panu życzyć?

R. Ch.: Przede wszystkim zdrowia, bo energię twórczą posiadam, czuję potrzebę tworzenia.

E. M. Zatem życzę Panu dużo, dużo zdrowia, powodzenia w życiu osobistym i sukcesów w działalności twórczej. Dziękuję za cenny czas mi poświęcony!

R. Ch.: Dziękuję!

 

Z Panem Romanem Choinka rozmawiała Elżbieta Marciniak.

 

b_130_100_16777215_00___multimedia_foto_2016-02_ch1.jpgb_130_100_16777215_00___multimedia_foto_2016-02_ch2.jpgb_130_100_16777215_00___multimedia_foto_2016-02_ch4.jpgb_130_100_16777215_00___multimedia_foto_2016-02_ch5.jpg

 

 

 

Drukuj

Walne Zgromadzenie Koła PZW nr 33 Władysławów

(0)

b_130_100_16777215_00___multimedia_foto_2016-02_07wdkarze.jpgW dniu 30 stycznia 2016 r. w Gminnym Ośrodku Kultury we Władysławowie odbyło się Walne Zgromadzenie Koła PZW nr 33 Władysławów. Prezes Koła Lech Wesołowski przedstawił porządek spotkania, który został jednogłośnie przyjęty przez członków Koła. Wśród zaproszonych gości obecni byli Wójt Gminy Władysławów Krzysztof Zając, z-ca Wójta Piotr Szewczyński, Przewodnicząca Rady Gminy Władysławów Krystyna Michalak, Wiceprzewodniczący Rady Gminy Władysławów Maciej Czaja, radni Hieronim Darul i Dariusz Bartczak.
          Rok 2015 był kolejnym rokiem działania Koła we Władysławowie, które liczy obecnie 135 członków, tym 11 młodocianych. Głównymi celami Koła była promocja wędkarstwa, rozwój wędkarstwa sportowego oraz stworzenie Koła przyjaznego dla wędkarza. Sądząc po liczbie nowych członków, którzy zasilają Koło każdego roku, wyznaczony cel uważa się za osiągnięty. 
Koło PZW nr 33 Władysławów jednym z kół w Okręgu pod względem ilości przeprowadzonych zawodów o dużej frekwencji. Są to owoce współpracy z różnymi instytucjami i organizacjami działającymi na terenie gminy Władysławów. Szczególne podziękowania skierowano w stronę Pana Wójta Krzysztofa Zająca i z-cy Wójta Pana Piotra Szewczyńskiego, Rady Gminy Władysławów, Pana Sołtysa Dariusza Bartczaka, Pani Barbary Skoczylas - Przewodniczącej Komisji AA, oraz Dyrektora GOK we Władysławowie Pana Krzysztofa Owczarka.
    Bardzo ważnym elementem w działalności Koła jest działalność sportowo-turystyczna. Każdego roku organizuje się liczne zawody i wycieczki. W roku 2015 odbyło się 11 imprez wędkarskich, w tym 2-turowe zawody o Mistrzostwo Koła, zawody o Puchar Wójta Gminy Władysławów, o Puchar Sołtysa Władysławowa  i Puchar Prezesa Koła, zawody nocne gruntowe i zawody spinningowe
    Członkowie Koła brali udział w zawodach wędkarskich organizowanych przez Okręg Koniński, rejon i inne koła oraz kluby, gdzie zajmowali często wysokie lokaty. Najcenniejszymi sukcesami, którymi może pochwalić się Koło to: IV miejsce drużynowe na XXX-leciu Koła Pątnów na zbiorniku Osada oraz V miejsce indywidualne Waldemara Adamka na zawodach o Puchar Mistrza Okręgu Konin. Do niewątpliwych sukcesów zaliczyć należy także rekordową rybę, którą złowił w tym roku Pan Tomasz Prusinowski, był to sum o wadze 7,98 kg złowiony na rzece Warta – nagroda Ryba Roku 2015. Puchary GRAND PRIX 2015 otrzymali w kategorii Seniorzy: Karol Modelski, Konrad Woźniak i Waldemar Adamek; Juniorzy: Miłosz Dębowski, Jakub Grzelak i Dawid Ochocki; Kobiety: Elżbieta Środa.
    Dzięki tak licznym zawodom z roku na rok wyraźnie podnosi się poziom sportowy prezentowany przez wędkarzy z Koła, zarówno pod względem umiejętności, jak i wyposażenia w profesjonalny sprzęt wyczynowy. W 2015 r. komisja egzaminacyjna przeprowadziła 14 bezpłatnych egzaminów na kartę wędkarską.
    Na działalność Koła w 2015 roku wydano łączną kwotę w wysokości 5373,27 zł, co jest potwierdzone rachunkami i dokumentami rozliczeniowymi w Zarządzie Okręgu w Koninie i sprawdzone przez Komisję Rewizyjną Koła. Razem na zakończenie roku 2015 stan finansowy Koła wynosi 3532,98 zł(+).
Opłaty do PZW za rok 2016 wynoszą :
- składka członkowska normalna – 75 zł, ulgowa 37 zł, uczestnik 18 zł ;
- składka za wody nizinne normalna – 102 zł , ulgowa – 64 zł (minimalne wynagrodzenie za pracę jest 1731 zł - zwiększono o 51 zł;
- uczestnik wody nizinne 23 zł;
- wpisowe członka 25 zł, uczestnik 12 zł.
    W 2016 r. planuje się m. in systematyczną sprzedaż znaczków, pozyskiwanie nowych członków i przeprowadzanie egzaminów na kartę wędkarską, opracowanie planu imprez i przeprowadzenie zawodów wędkarskich (GRAND PRIX 2016), przeprowadzenie zawodów o Mistrzostwo Koła, o Puchar: Wójta Gminy Władysławów, Sołtysa Gminy Władysławów, Prezesa Koła oraz Rady Gminy Władysławów, zawodów w porze nocnej, zawodów spinningowych, wytypowanie i zgłoszenie drużyny reprezentującej Koło w zawodach rejonowych, współpraca z władzami Gminy Władysławów.
    Życzymy dalszych sukcesów i czerpania radości z rozwijania pasji, jaką jest wędkarstwo.

                                                E. M.

b_130_100_16777215_00___multimedia_foto_2016-02_02wdkarze.jpgb_130_100_16777215_00___multimedia_foto_2016-02_03wdkarze.jpgb_130_100_16777215_00___multimedia_foto_2016-02_04wdkarze.jpgb_130_100_16777215_00___multimedia_foto_2016-02_06wdkarze.jpgb_130_100_16777215_00___multimedia_foto_2016-02_01wdkarze.jpgb_130_100_16777215_00___multimedia_foto_2016-02_08wdkarze.jpg

Drukuj

,,Na scynście, na zdrowie...” - koncert kapeli góralskiej JONTKI

(0)

 

b_130_100_16777215_00___multimedia_foto_2016-02_02j.jpgGminny Ośrodek Kultury we Władysławowie, w dniu 24 stycznia 2016 r., był organizatorem koncertu świąteczno-noworocznego kapeli góralskiej JONTKI z Żywca. Kapela z repertuarem tradycyjnych i góralskich kolęd oraz pastorałek wystąpiła w Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Wyszynie, Parafii Św. Józefa Robotnika w Kunach oraz Parafii p.w. Św. Michała Archanioła w Russociach.

Zespół JONTKI – - to niezwykłe połączenie kapeli góralskiej z zespołem biesiadnym. Zespół od 18 lat występuje w kraju i za granicą z dużymi sukcesami, zdobywając uznanie i popularność w niemal całej Europie. Okres świąteczno-noworoczny jest bogato odzwierciedlony w folklorze, tradycjach i pieśniach obrzędowych górali beskidzkich. Kapela góralska JONTKI od lat wykonuje tradycyjne kolędy i pastorałki góralskie oraz popularne kolędy polskie. Ta swoista muzyka od wielu lat stwarza specyficzny klimat na różnorodnych spotkaniach w okresie grudnia i stycznia oraz cieszy się dużym uznaniem wśród publiczności.

Występ kapeli góralskiej JONTKI zgromadził w w/w parafiach w gminie Władysławów wielu słuchaczy, którzy z zadowoleniem i gorącymi brawami nagrodzili zespół za przepiękny koncert.

E. M.

b_130_100_16777215_00___multimedia_foto_2016-02_01j.jpgb_130_100_16777215_00___multimedia_foto_2016-02_03j.jpgb_130_100_16777215_00___multimedia_foto_2016-02_04j.jpgb_130_100_16777215_00___multimedia_foto_2016-02_05j.jpgb_130_100_16777215_00___multimedia_foto_2016-02_06j.jpgb_130_100_16777215_00___multimedia_foto_2016-02_07j.jpgb_130_100_16777215_00___multimedia_foto_2016-02_08j.jpg

 

Drukuj

V Gminny Konkurs Angielskiej Piosenki Świątecznej

(0)
b_130_100_16777215_00___multimedia_foto_2016-01_2015011301.jpgDnia 13 stycznia 2016 roku w Szkole Podstawowej w Wyszynie spotkali się uczniowie ze szkół podstawowych w Chylinie, Kunach, Wyszynie i Władysławowie. Okazją do spotkania był organizowany, z inicjatywy pani Małgorzaty Klimaszewskiej - nauczycielki języka angielskiego w tej szkole, V Gminny Konkurs Angielskiej Piosenki Świątecznej. W konkursie wzięło udział 19 uczniów. Oceniani byli w dwóch kategoriach, klas I-III i IV - VI przez niezależną komisję, w której zasiedli pani Marta Piątkowska - nauczycielka języka angielskiego w Zespole Szkół Technicznych w Turku, pan Andrzej Kujawa - instruktor muzyczny Gminnego Ośrodka Kultury we Władysławowie i kapelmistrz młodzieżowej orkiestry dętej OSP Władysławów, a także pan Marcin Pilarski - wicedyrektor i nauczyciel języka angielskiego w Zespole Szkół w Tuliszkowie.
 
W każdej z kategorii jury przyznało trzy nagrody i dwa wyróżnienia. W kategorii klas I-III zwyciężyła uczennica Szkoły Podstawowej w Kunach - Anna Medycka, drugą nagrodę otrzymała Michalina Siwińska ze Szkoły Podstawowej we Władysławowie, trzecią - Katarzyna Bryl ze Szkoły Podstawowej w Wyszynie natomiast wyróżnienia otrzymały Wiktoria Kaszuba z Chylina i Oliwia Radzimska z Wyszyny. W drugiej kategorii triumfował uczeń Szkoły Podstawowej we Władysławowie - Rafał Berliński, drugą nagrodę otrzymała Joanna Knebel z Kun, trzecią - Alicja Knychalska z Władysławowa, wyróżnienia trafiły natomiast do Laury Kwietniewskiej i Katarzyny Miling reprezentantek Wyszyny. Nagrodami w konkursie były akcesoria komputerowe i odtwarzacze MP3 ufundowane przez Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej w Wyszynie. Wszyscy uczestnicy otrzymali również słodkie podarunki ufundowane przez firmę KUPIEC.

MK

b_130_100_16777215_00___multimedia_foto_2016-01_2015011302.jpg

b_130_100_16777215_00___multimedia_foto_2016-01_2015011303.jpg

b_130_100_16777215_00___multimedia_foto_2016-01_2015011304.jpg

b_130_100_16777215_00___multimedia_foto_2016-01_2015011305.jpg

b_130_100_16777215_00___multimedia_foto_2016-01_2015011306.jpg

Drukuj

,,Napisz proszę” - Halina Frąckowiak gwiazdą wieczoru w Russocicach

(1)
b_130_100_16777215_00___multimedia_foto_2016-01_2016011701.jpgW dniu 17 stycznia 2016 r. na scenie sali widowiskowej Domu Parafialnego w Russocicach wystąpiła Pani Halina Frąckowiak. Organizatorami koncertu był Urząd Gminy Władysławów oraz Gminny Ośrodek Kultury we Władysławowie.
 
Na koncercie gościli m. in. Pan Ryszard Bartosik - poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, ks. kanclerz Kurii Włocławskiej - Artur Niemira, ks. notariusz Kurii Włocławskiej - Krzysztof Stawicki, ks. kanonik Andrzej Kaczmarek - proboszcz parafii p.w. Św. Michała Archanioła w Russocicach, radni Rady Gminy Władysławów oraz mieszkańcy Gminy Władysławów.
 
Pani Halina Frąckowiak zadebiutowała 10 kwietnia 1963 r., jako uczennica Technikum Ekonomicznego, w poznańskim Domu Kolejarza w ramach eliminacji do II Festiwalu Młodych Talentów. Zaśpiewała wówczas piosenkę ,,Mister wonderfull" z repertuaru Ludmiły Jakubczak, kwalifikując się do następnego etapu i otrzymując propozycję wspólnych koncertów z zespołem ,,Czerwono-Czarnymi". Dotarła do finału Młodych Talentów w Szczecinie, gdzie zaśpiewała piosenkę ,,I'm sorry" Brendy Lee. Została laureatką tzw. ,,Złotej Dziesiątki" obok Katarzyny Sobczyk, Zdzisławy Sośnickiej, Tadeusza Nalepy, Miry Kubasińskiej. W 1968 r. wystąpiła po raz pierwszy na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Pracując z zespołami Czerwono-Czarnymi, Grupą ABC, Tarpany czy Drumlersi wylansowała swoje największe przeboje takie jak: ,,Ktoś", ,,Czekam tu", ,,Napisz proszę", ,,Za mną nie oglądaj się", ,,Droga do gwiazd". W 1972 r. rozpoczęła karierę solową. Kolejne lata to liczne występy, nagrania radiowe i telewizyjne, festiwale, koncerty krajowe i zagraniczne, które można było obejrzeć w wielu miejscach Europy oraz w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Australii. Występowała m. in. w Teatrze Muzycznym w Gdyni, Teatrze Wielkim w Łodzi i Warszawie. Nagrała ponad 20 płyt i kaset. Jest laureatką wielu nagród, wyróżnień i odznaczeń, m. in. Srebrnej i Brązowej Kotwicy Sopockiego Lata, nagrody Polsko-Amerykańskiej Agencji Artystycznej, Srebrnego Pierścienia, nagrody indywidualnej Prezesa Komitetu Radia i Telewizji, Złotej Płyty, Medalu Zasłużonego Kulturze Gloria Artis, Złotego Krzyża Zasługi.
 
Pani Halina Frąckowiak w swoim repertuarze oprócz wyżej wspomnianych przebojów, może pochwalić się takimi utworami jak: ,,Bądź gotowy dziś do drogi", ,,Anna już tu nie mieszka", ,,Dancing Queen", ,,Papierowy księżyc", ,,Serca gwiazd", ,,Jak pięknie by mogło być", ,,Bawmy się w życie", ,,Idę dalej", ,,Nie bój się żyć", ,,Tam, gdzie lekki wieje wiatr", ,,Atlantydo żyj wiecznie".
 
Koncert Pani Haliny Frąckowiak podzielony był na dwie części: pierwsza to znane wszystkim kolędy, wśród których piosenkarka zaśpiewała ,,Cichą noc”, ,,Lulajże Jezuniu”, ,,Mizerna cicha”. Druga to popularne i lubiane przeboje Pani Haliny Frąckowiak. Mieliśmy okazję usłyszeć takie hity jak: ,,Anna już tu nie mieszka”, ,,Napisz proszę”, ,,Bądź gotowy dziś do drogi”, ,,Papierowy księżyc”, ,,Jak pięknie by mogło być”, ,,Panna Pszeniczna”.
 
Po zakończonym koncercie Wójt Gminy Władysławów - Krzysztof Zając serdecznie podziękował Pani Halinie Frąckowiak za przepiękny i wzruszający występ oraz wręczył w podziękowaniu ogromny bukiet czerwonych róż, jednocześnie życząc dalszych sukcesów na scenie.
 
Koncert Pani Haliny Frąckowiak przyciągnął rzesze widzów, którzy wypełnili salę widowiskową Domu Parafialnego po same brzegi. Piosenkarka zachęcała zgromadzoną publiczność do wspólnego śpiewania znanych kolęd i przebojów. Po występie Gwiazdy można było zakupić płytę, dostać pamiątkowy autograf i zrobić wspólne zdjęcie.
 
Niedzielny wieczór dla wszystkich uczestników koncertu był wyjątkowy i magiczny. Pani Halina Frąckowiak swoim występem oczarowała zaproszonych gości i mieszkańców Gminy Władysławów, którzy gorącymi brawami dziękowali za niezwykłe wystąpienie i niezapomniane wrażenia.
 
E. M.
 
b_130_100_16777215_00___multimedia_foto_2016-01_2016011702.jpg
b_130_100_16777215_00___multimedia_foto_2016-01_2016011703.jpg
b_130_100_16777215_00___multimedia_foto_2016-01_2016011704.jpg
b_130_100_16777215_00___multimedia_foto_2016-01_2016011705.jpg
b_130_100_16777215_00___multimedia_foto_2016-01_2016011706.jpg
b_130_100_16777215_00___multimedia_foto_2016-01_2016011707.jpg
b_130_100_16777215_00___multimedia_foto_2016-01_2016011708.jpg
b_130_100_16777215_00___multimedia_foto_2016-01_2016011709.jpg
b_130_100_16777215_00___multimedia_foto_2016-01_2016011710.jpg
b_130_100_16777215_00___multimedia_foto_2016-01_2016011711.jpg
b_130_100_16777215_00___multimedia_foto_2016-01_2016011712.jpg
b_130_100_16777215_00___multimedia_foto_2016-01_2016011713.jpg
b_130_100_16777215_00___multimedia_foto_2016-01_2016011714.jpg
b_130_100_16777215_00___multimedia_foto_2016-01_2016011715.jpg
b_130_100_16777215_00___multimedia_foto_2016-01_2016011716.jpg
Drukuj

Ferie z Gminnym Ośrodkiem Kultury

(0)

b_130_100_16777215_00___multimedia_foto_2016-01_plakat_-_ferie.jpg.jpg

Drukuj

Koncert noworoczny we Władysławowie

(0)

 

b_130_100_16777215_00___multimedia_foto_2016-01_02_koncert.jpgW dniu 10 stycznia 2016 r. o godz. 18:00 rozpoczęto w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury we Władysławowie koncert noworoczny. Przybyłych gości powitał Pan Krzysztof Owczarek – Dyrektor GOK-u, który jednocześnie złożył zgromadzonym serdeczne życzenia na Nowy 2016 Rok. Pierwszy na scenie zaprezentował się zespół ,,Proforma” oraz ,,Volume”. Swoje umiejętności zaprezentowali także laureaci ,,X Konkursu Kolęd i Pastorałek”. Kolejnym punktem koncertu były kolędy w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej oraz uroczyste wręczenie nagród laureatom ,,Konkursu na wykonanie Szopki Bożonarodzeniowej”. Koncert zgromadził wielu widzów, którzy z zainteresowaniem obserwowali kolejnych występujących artystów i nagradzali ich gorącymi brawami. Koncert noworoczny zakończył pokaz pirotechniczny o godz. 20:00, tzw. ,,Światełko do Nieba”.

E. M.

b_130_100_16777215_00___multimedia_foto_2016-01_01koncert.jpgb_130_100_16777215_00___multimedia_foto_2016-01_03koncert.jpgb_130_100_16777215_00___multimedia_foto_2016-01_05koncert.jpgb_130_100_16777215_00___multimedia_foto_2016-01_06koncert.jpgb_130_100_16777215_00___multimedia_foto_2016-01_04koncert.jpg

 

Drukuj

Inauguracja lekkoatletycznego sezonu halowego

(0)

b_130_100_16777215_00___multimedia_foto_2016-01_s1.jpgInauguracja lekkoatletycznego sezonu halowego w tym roku w Toruniu. Czterech reprezentantów naszego klubu poprawiło siedem rekordów życiowych : Klinowski Jakub wygrał bieg 60 mppł z rekordem życiowym 8,66 s. i poprawił swój najlepszy wynik na 60 m - 7,81 s. Karolina Kołata w biegu na 60 m i 200 m zdecydowanie poprawiła swoje dotychczas najlepsze wyniki ,60 m-8,58 s. i 200 m - 27,85 s. Anna Staszak- przebiegła 60 m w 8,70 s. rek. życiowy i 200 m w 28,00 s. rek. życiowy. Karina Kłodawska poprawiła o 0,08 s. najlepszy dotychczasowy wynik na 60 m uzyskując 8,20 s.
Na tych samych zawodach Konrad Bukowiecki ustanowił Halowy Rekord Świata Juniorów w pchnięciu kulą wynikiem 22 m 48 cm.
Kolega klubowy Konrada poprawił halowy Rekord Polski Juniorów Młodszych w biegu na 200 m wynikiem 21,89 s.

Wyjazd na miting był możliwy dzięki dotacji z budżetu Gminy Władysławów.

UKS Skoczek


b_130_100_16777215_00___multimedia_foto_2016-01_s2.jpgb_130_100_16777215_00___multimedia_foto_2016-01_s3.jpg

                                

Witam w gminie Władysławów

Serdecznie zapraszam Państwa do odwiedzania władysławowskiej ziemi, ufając, że pobyt wśród nas dostarczy przyjemnych wrażeń.

Wójt Gminy Władysławów
Krzysztof Zając

Sonda internetowa