WITAMY NA STRONIE GMINY WŁADYSŁAWÓW

Darmowe podręczniki 2017 – kto otrzyma nowe podręczniki?

Rok szkolny 2017/2018 jest pierwszym rokiem wprowadzania w życie nowych założeń reformy edukacji. Będzie to okres wielu zmian.
Trzy roczniki szkoły podstawowej rozpoczną naukę według nowej podstawy programowej. Jednocześnie jest to pierwszy rok szkolny, kiedy wszystkie klasy szkoły podstawowej i gimnazjum otrzymają darmowe podręczniki.
Trzy roczniki szkoły podstawowej: I, IV oraz VII klasa (ta ostatnia utworzona po raz pierwszy w tym roku), otrzymają zupełnie nowe książki, czyli podręczniki i ćwiczenia, zgodne z wprowadzaną podstawą programową, według założeń nowej reformy. Pozostałe roczniki SP: II, III oraz V klasa otrzymają podręczniki z poprzednich lat i nowe ćwiczenia.
Bezpłatnie książki do szkoły otrzymają także dwa roczniki, które nie zostały objęte dotacją w zeszłym roku, a więc: VI klasa SP i III klasa gimnazjum. Podsumowując rodzice uczniów szkół podstawowych i gimnazjum będą musieli zakupić tylko książki do religii lub etyki, ewentualnie do nauki drugiego języka obcego, którego najczęściej naukę rozpoczyna się w klasie piątej.
Rok szkolny 2017/2018 niewątpliwie będzie rokiem eksperymentalnym dla rodziców i uczniów szkoły podstawowej w klasach I, IV i nowo utworzonych klasach VII. W tych klasach ruszy nauka według nowej podstawy programowej
CUW Alicja Olek