WITAMY NA STRONIE GMINY WŁADYSŁAWÓW

81. rocznica sowieckiej agresji na Polskę. Pamiętamy!

Dnia 17 września mija 81. rocznica napaści Armii Czerwonej na Polskę, która łamiąc postanowienia paktu polsko-sowieckiego o nieagresji, zbrojnie wkroczyła na teren Rzeczypospolitej Polskiej. W tym samym czasie Polska od dnia 1 września 1939 r. była w stanie wojny z III Rzeszą.

Polacy stoczyli heroiczną walką o wolność Ojczyzny, wolność Polski. To kolejne wydarzenie, które zapisało bolesną i krwawą kartę w historii Naszej Ojczyzny. Konsekwencją agresji ZSRR na Polskę było nie tylko cierpienie i śmierć wielu Polaków, ale także m.in. podział Polski, masowe represje wobec Polaków.

Data 17 września powinna być utrwalona w świadomości nie tylko wszystkich Polaków, ale także i innych narodów, ku przestrodze, by przyszłe pokolenia nigdy nie zaznały podobnego cierpienia. Społeczeństwo polskie mimo miażdżącej przewagi wrogów, działań skazanych na porażkę, ogromu zniszczeń, nie poddawało się i z zaciętością broniło niezależności i sprawiedliwości.

W dniu dzisiejszym mieszkańcy gminy Władysławów z pochyleniem głowy wracają do tych pamiętnych wydarzeń przepełnionych krwią i cierpieniem, by oddać hołd Bohaterom, którzy życie swoje oddali w obronie Ojczyzny-Polski.

W 81. rocznicę sowieckiej agresji na Polskę, delegacja z Urzędu Gminy Władysławów z Wójt Gminy Elżbietą Klanowską, Sekretarzem Gminy Tomaszem Rajczykiem oraz Skarbnikiem Gminy Marzeną Ressel złożyli wiązankę kwiatów oraz zapalili znicz pamięci pod pomnikiem ,,Tym, co za Ojczyznę… walczyli cierpieli ginęli…” ku chwale Polaków bohatersko walczących o wolność Ojczyzny.

Historia sowieckiej napaści na Polskę: dzieje.pl/aktualnosci/sowiecka-agresja-na-polske