WITAMY NA STRONIE GMINY WŁADYSŁAWÓW

II RAJD PIESZY ŚLADAMI UMOCNIEŃ II WOJNY ŚWIATOWEJ

W dniu 24.09.2019r w Szkole Podstawowej w Natalii w ramach innowacji pedagogicznej Mój Region – odbył się II rajd pieszy śladami umocnień II wojny światowej . Celem rajdu było zdobywanie i rozszerzanie wiedzy o naszym regionie, dodatkowo włączyliśmy się do akcji Sprzątanie świata oraz Dzień bez samochodu . Uczniowie klas IV-VIII z opiekunami p. Aliną Wojtyra p. Małgorzatą Gąbka i p. Karoliną Szewczyk przemaszerowali ok 12 km w miejsca związane z historią naszego regionu .
Zwiedziliśmy miejsca : Cmentarz żydowski w Russocicach , bunkry Russocice oraz obeszliśmy zbiornik pokopalniany . Tak więc historia regionu najnowsza i z czasów wojny.

Uczniowie w ramach wyprawy kształtowali umiejętność orientacji w terenie , poznawali elementy środowiska naturalnego i przekształconego przez człowieka ,propagowano ruch na świeżym powietrzu . Opanowali technikę marszu, wykazali się znajomością języka obcego . Nauczyli się odpowiedzialności za środowisko naturalne. Wspólny wymarsz to wzmocnienie koleżeńskości, nauka wzajemnej pomocy i integracja ze społecznością szkolną. Uczniowie klas młodszych włączyli się w akcję Sprzątanie świata i pięknie posprzątano tereny wokół szkoły. Wraz z opiekunami pokazali jak dbać o środowisko w którym mieszkamy .