WITAMY NA STRONIE GMINY WŁADYSŁAWÓW

Plac zabaw i siłownia zewnętrzna oddane do użytku

Po raz kolejny możemy być zadowoleni z najnowszej inwestycji Gminy Władysławów, która jest uzupełnieniem strefy rekreacyjno-sportowej mieszczącej się przy Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego we Władysławowie. O czym mowa?!

Gmina Władysławów z początkiem marca 2019 r. złożyła wniosek do Ministerstwa Sportu i Turystyki w Warszawie o dofinansowanie budowy infrastruktury sportowo-rekreacyjnej w ramach Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA) 2019. Po uzyskaniu pozytywnej rekomendacji wniosku przystąpiono do realizacji projektu z przyjętymi założeniami.

Po wyłonieniu Wykonawcy w miesiącu październiku rozpoczęto prace budowlane, które zakończono z dniem 12 listopada 2019 r. Jak już wcześniej wspomniano obiekt umiejscowiony jest przy Szkole Podstawowej we Władysławowie i jest ogólnodostępny dla każdego. Pod względem funkcji plac zabaw został podzielony na trzy strefy: strefa placu zabaw – huśtawka wahadłowa, trampolina, zestaw sprawnościowy ,,sześciokąt”, zestaw sprawnościowy ze ścianką wspinaczkową oraz zjeżdżalnią; strefa relaksu: stół do gry w piłkarzyki, urządzenie do gry w kółko i krzyżyk; strefa siłowni plenerowej: rozruch barków, prostownik pleców, rowerek ręczny, masażer poziomy, masażer pionowy, twister stojący oraz rowerek wolno stojący z ławką. Nadto ustawiono ławki i zamontowano tablice informacyjne z regulaminem. Teren wysypano piaskiem, ogrodzono i posadzono drzewka klonu, dębu oraz jesionu.

Wykonawcą powyższych prac była firma ,,MAGIC GARDEN” sp. z o.o. z siedzibą w miejscowości Pakość. Całkowita wartość inwestycji to 96 736,59 zł, z czego kwota dofinansowania przez Ministra Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej wynosi 50 000,00 zł.

Odbiór końcowy ww. inwestycji został przeprowadzony w obecności Wójt Gminy Elżbiety Klanowskiej, Sekretarza Gminy Tomasza Rajczyka, Radnego Gminnego Bartłomieja Wiśniewskiego, dyrektora Szkoły Podstawowej we Władysławowie – p. Urszuli Maciejewskiej oraz pracownika Urzędu Gminy Marcelego Warmińskiego. Firmę realizującą zadanie reprezentował p. Łukasz Matelski.

Wójt Gminy Elżbieta Klanowska zachęca dzieci, młodzież i dorosłych mieszkańców gminy Władysławów i okolic do korzystania z urządzeń, jednocześnie prosząc o zachowanie zasad bezpieczeństwa.