WITAMY NA STRONIE GMINY WŁADYSŁAWÓW

Noworoczny koncert na góralską nutę i z hojnymi sercami dla WOŚP

W niedzielę, 12 stycznia 2020 r., sala widowiskowa Gminnego Ośrodka Kultury we Władysławowie wypełniona była po brzegi widownią. Wszystko za sprawą odbywającego się tradycyjnie, jak każdego roku, Koncertu Noworocznego, którego gwiazdą była Kapela Sarpacka.

Podsumowano także zbiórkę prowadzoną na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w gminie Władysławów.

Gości powitała Wójt Gminy Elżbieta Klanowska, która podkreślała, że rok 2020 jest wyjątkowy – chociażby dlatego, że to w tym roku przypada 100. rocznica urodzin papieża Polaka, Świętego Jana Pawła II. Pani Wójt złożyła wszystkim noworoczne życzenia, a po jej wystąpieniu na scenie pojawili się goście z Beskidu Śląskiego, czyli Kapela Sarpacka. Muzycy kolędowali wspólnie z publicznością, a także zaprezentowali utwory nawiązujące do góralskich tradycji.
Jeśli o tradycji mowa, to nieodłącznym elementem noworocznych koncertów we Władysławowie jest także wręczenie nagród w konkursie na wykonanie najpiękniejszych szopek bożonarodzeniowych. Poziom tegorocznej edycji zachwycił komisję konkursową, która postanowiła nagrodzić i wyróżnić wszystkich uczestników konkursu. W tym roku zgłoszono aż 29 szopek wykonanych przez dzieci i młodzież – od przedszkolaków po najstarszych uczniów szkół podstawowych.

Koncert Noworoczny zbiega się zawsze z finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na terenie Władysławowa, Wyszyny i Kun od rana kwestowało w sumie 14 wolontariuszy, którzy zebrali rekordową kwotę 9 229,16 zł, czyli o ponad tysiąc złotych więcej niż w ubiegłym roku. Najwięcej do swojej puszki – 1 490,40 zł – zebrał Filip Wysocki. Wszyscy wolontariusze otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

Kolejne niespodzianki czekały na uczestników koncertu przed budynkiem Gminnego Ośrodka Kultury. Tam nasze zmysły rozbudził koncert w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej pod batutą kapelmistrza Andrzeja Kujawy, a w niebo wystrzeliły kolorowe fajerwerki.