WITAMY NA STRONIE GMINY WŁADYSŁAWÓW

Sprawozdanie z działalności Koła PZW Nr 33 Władysławów za rok 2019

Rok 2019 był 17-tym rokiem działania Koła Wędkarskiego we Władysławowie. Nasze Koło liczy obecnie 170 członków.

Przez cały ten okres staraliśmy się sumiennie i z poświęceniem wykonywać powierzone nam obowiązki. Naszymi celami była promocja i rozwój wędkarstwa sportowego oraz stworzenie Koła przyjaznego dla wędkarza. Sądząc po liczbie członków, którzy każdego roku zasilają nasze Koło, wyznaczony cel uważamy za osiągnięty.

Jesteśmy jednym z najlepszych Kół w Okręgu Konińskim pod względem ilości przeprowadzonych zawodów, ich poziomu oraz liczby zawodników wyczynowych, których corocznie przybywa. W naszych szeregach są Mistrzowie Okręgu, uczestnicy Mistrzostw Polski, Mistrzowie Powiatu Tureckiego, zwycięzcy wielu lokalnych zawodów na terenie Wielkopolski. Jest to zasługa nas wszystkich. Są to owoce naszej współpracy z różnymi instytucjami i organizacjami działającymi na terenie naszej Gminy.

W tym momencie chcę szczególnie podziękować władzom Gminy Władysławów: Pani Wójt Elżbiecie Klanowskiej, Radzie Gminy Władysławów, Panu Sołtysowi Dariuszowi Bartczakowi oraz Dyrektorowi Gminnego Ośrodka Kultury we Władysławowie Panu Krzysztofowi Owczarkowi. Jednocześnie chciałbym prosić obecne władze Gminy Władysławów o wsparcie i kontynuację współpracy z naszym Kołem na podobnych bardzo dobrych relacjach.

Bardzo ważnym elementem realizacji stawianych celów jest działalność sportowo-turystyczna. Każdego roku organizujemy liczne zawody. W roku 2019 odbyło się 10 imprez wędkarskich, w tym: dwu-turowe zawody o Mistrzostwo Koła, zawody o Puchar Wójta Gminy Władysławów, Puchar Rady Gminy Władysławów, Puchar Sołtysa Władysławowa i Puchar Prezesa Koła – zawody te weszły już w stały terminarz imprez wędkarskich w naszym Kole, zawody spławikowe, nocne zawody gruntowe oraz zawody spinningowe.
Nasi zawodnicy brali udział w zawodach wędkarskich organizowanych przez Okręg Koniński, rejon i inne koła oraz kluby, gdzie zajmowali często wysokie lokaty. Najcenniejszymi sukcesami, którymi możemy pochwalić się to:

Zawody o Puchar Prezesów Powiatu Tureckiego 2019 – Żeronice:
– I i III miejsce drużynowo
– I miejsce indywidualnie Piotr Zieliński

Spławikowe Mistrzostwa Okręgu Konińskiego 2019
– VII miejsce – Rafał Rabczewski
– VIII miejsce – Karol Modelski

Zawody o Puchar Starosty Konińskiego 2019 – zbiornik Stare Miasto
– II miejsce drużynowo

Wędkarska Impreza Towarzyska „Jesień Starych Gąsiorów” – zbiornik Stare Miasto
– II miejsce drużynowo

Zawody Wędkarskie dla Pań „Babskie Wędkowanie 2019” – zbiornik Ruszków
– VI miejsce indywidualnie – Elżbieta Środa
– VII miejsce indywidualnie – Anielka Modelska

Ponadto członkowie z naszego Koła wędkarskiego, jako reprezentanci drużyny, działającego na terenie naszej Gminy Władysławów Klubu Wędkarstwa Sportowego Skimmers, wystartowali w cyklu zawodów Puchar Wielkopolski 2019 zdobywając:
– 1 miejsce drużynowo – Puchar Wielkopolski 2019 – Puchar Konina
– 4 i 5 miejsce drużynowo Grand Prix Wielkopolski 2019 (na 15 drużyn z wielkopolski)

W każdych Naszych zawodach uczestniczy co najmniej kilku juniorów oraz jedna pani, z czego jesteśmy bardzo dumni.
Dzięki tak licznym zawodom z roku na rok wyraźnie podnosi się poziom sportowy prezentowany przez wędkarzy z naszego Koła, zarówno pod względem umiejętności, jak i wyposażenia w profesjonalny sprzęt wyczynowy.

Na koniec chciałbym serdecznie podziękować wszystkim członkom naszego Koła, instytucjom i kolegom z zaprzyjaźnionych kół za współpracę, wsparcie oraz pomoc w realizowaniu powierzonych zadań statutowych.

Zarząd Koła PZW Nr 33 Władysławów