WITAMY NA STRONIE GMINY WŁADYSŁAWÓW

200 lat dla Pana Kazimierza!

Niecodzienną, a zarazem wyjątkową uroczystość obchodził Pan Kazimierz Smiloński z Wyszyny. Senior świętował swoje 100 urodziny. Ten dzień to nie tylko zaszczyt dla Jubilata, to nie tylko święto rodzinne, ale także ważne wydarzenie w historii Gminy Władysławów.

Pan Kazimierz pozytywnie zaskoczył zgromadzonych gości dobrym samopoczuciem, pogodą ducha oraz poczuciem humoru. Jubilat wychował ośmioro dzieci, jest wspaniałym ojcem, dziadkiem i pradziadkiem. Od małego chłopca uwielbiał pomagać innym, służyć społeczności lokalnej i Ojczyźnie. W okresie wojny zasilił szeregi AK. Z upływem kolejnych lat pracował jako woźny w szkole, a od 1937 r. jest druhem Ochotniczej Staży Pożarnej w Wyszynie, której działalnością jest głęboko zainteresowany. Do dnia dzisiejszego jest szefem Bractwa Szkaplerza Świętego w Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Wyszynie. Wśród społeczności lokalnej cieszy się nieskazitelną opinią, szacunkiem, uznawany jest za sympatycznego i ciepłego człowieka, chętnie dzieli się z innymi swoim doświadczeniem życiowym i udziela cennych rad.

Z okazji swoich setnych urodzin Pan Kazimierz przyjął wielu gości z życzeniami zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz kolejnych lat pełnych rodzinnego ciepła, radości i miłości. Z życzeniami przybyła również Wójt Gminy Elżbieta Klanowska, Przewodnicząca Rady Gminy Krystyna Michalak oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Mariusz Drzewiecki, którzy wręczyli Jubilatowi kwiaty, dyplom okolicznościowy oraz upominek. Nie zabrakło także przedstawicieli Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego z Turki i Konina oraz najbliższej Rodziny. Pan Kazimierz nie krył zadowolenia z życzeń, a przede wszystkim z tak miłych odwiedzin, chętnie podzielił się z przybyłymi gośćmi historią swego życia i bezcennymi wspomnieniami.

Z okazji pięknego Jubileuszu 100 lat życia, jeszcze raz życzymy Panu Kazimierzowi dalszego dobrego zdrowia i słońca w każdym dniu życia.