WITAMY NA STRONIE GMINY WŁADYSŁAWÓW

Finał Wojewódzkiego Turnieju Halowej Piłki Nożnej w Grodzisku Wielkopolskim

W roku 2019 najlepsze reprezentacje gmin walczyły o tytuł mistrza Powiatu Tureckiego w halowej piłce nożnej Ochotniczych Straży Pożarnych. Rozgrywki zakończyły się sukcesem drużyny z Naszej gminy, a to dlatego, że I miejsce wywalczyła jednostka z Wyszyny.

Oprócz okazałego pucharu druhowie z Wyszyny wywalczyli prawo startu w finale wojewódzkim. W minioną niedzielę, tj. 16 lutego 2020 r., tradycyjnie już Grodzisk Wielkopolski gościł najlepszych piłkarzy- strażaków ochotników z Wielkopolski. Już na kilka dni przed wyjazdem wiadome było, że los nie był łaskawy dla Naszych chłopaków podczas losowania. Trafili oni bowiem do grupy B. A tam już w pierwszym meczu musieli zmierzyć się z zespołem OSP Wapno, który to bronił tytułu Mistrza Wielkopolski.

Druhowie z w/w jednostki to aktualnie v-ce mistrzowie Polski. Mimo to zawodnicy z Wyszyny nie wystraszyli się rywala i niespodziewanie rozpoczęli turniej od bezbramkowego remisu. Turniej zakończył się  bilansem: 3 remisy, 2 porażki i zwycięstwo. Niestety brakło troszkę szczęścia, żeby wyjść z fazy grupowej. Mimo to śmiało można stwierdzić, że Nasi panowie pokazali się z bardzo dobrej strony.

A już w najbliższą sobotę reprezentacje OSP Wyszyna i OSP Kuny będą walczyć na zawodach powiatowych w Brudzewie. Trzymamy kciuki!