WITAMY NA STRONIE GMINY WŁADYSŁAWÓW

Dzień Ziemi w Szkole Podstawowej w Wyszynie, trochę inaczej niż zwykle…

22 kwietnia obchodzimy „ Światowy Dzień Ziemi” w związku z tym w naszej szkole przygotowania trwały już od dawna (co można zauważyć w galerii).

Zorganizowaliśmy akcję podczas której segregowaliśmy śmieci. W ramach nauki zdalnej uczniowie naszej szkoły pokazali w jaki sposób poprawnie segregować śmieci, jak dbać o środowisko oraz za co kochają naszą planetę. Wszystkie klasy brały udział w konkursie zorganizowanym przez p. K. Żółtyszek oraz p. I. Ujazdowską, aby otrzymać miano „EKO KLASY”, w tym roku ten tytuł zdobyła klasa II. Serdecznie gratulujemy! 

Natomiast „Świetliczaki” wykazały się ogromnym zaangażowaniem i kreatywnością podczas tworzenia Eko-Stworków, które powstały z surowców wtórnych. Jak widać na poniższych zdjęciach są one wspaniałą dekoracją. Oprócz tego w ramach pracy zdalnej uczniowie świetlicy szkolnej wraz z wychowawcami wybrali się na wirtualny spacer po swoich ogrodach i okolicznych lasach a także wykonali ilustrację nawiązującej do piosenki M. Jeżowskiej „Moja Planeta”. Spoglądając na nadesłane zdjęcia możemy zauważyć, że każde dziecko wie, jak dba się o naszą planetę! 

Światowy Dzień Ziemi to jednocześnie czas, by każdy z nas zrobił sobie niewielki rachunek sumienia, podsumowujący nasze codzienne postępowanie. Domowy recykling, zużycie wody czy troska o najbliższe otoczenie. Każdy nasz najmniejszy choćby gest przyczynia się do poprawy jakości środowiska.

I.Ujazdowska, E. Skitek, K. Żółtyszek