WITAMY NA STRONIE GMINY WŁADYSŁAWÓW

„Nie bądź żyła oddaj krew! Twoja krew ratuje życie V” już za nami

Honorowe krwiodawstwo to wspaniała idea oraz niezastąpiona metoda leczenia. W Polsce oparte jest na zasadzie dobrowolnego i bezpłatnego oddawania krwi.
Krew to lek, którego niczym nie można zastąpić. Najnowocześniejsze i najbardziej skomplikowane zabiegi operacyjne nie byłyby możliwe do wykonania, gdyby nie było krwi. Ponadto najczęściej dokonywanym przeszczepem tkanek jest właśnie transfuzja krwi. Jedynym jej źródłem są zdrowi ludzie.
W oparciu o powyższe idee młodzi ochotnicy z inicjatywy dh Magdaleny Dębińskiej oraz dh Wiesława Kałużnego postanowili we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu zorganizować akcję zbiórki krwi w swojej jednostce.
10.05.2020 pomiędzy 10:00 a 14:00 odbyła się akcja „Nie bądź żyła oddaj krew! Twoja krew ratuje życie V”.
Władysławowska strażnica po raz kolejny stała się punktem poboru krwi. Cel był naprawdę szczytny, gdyż w tym roku zbieraliśmy krew dla małej Mai chorującej na białaczkę.
Akcja w tym trudnym czasie pandemii okazała się naprawdę udana! Zarejestrowało się aż 106 osób! Spośród zarejestrowanych krew oddały 93 osoby, w tym po raz pierwszy 34 osoby. Łącznie zebrano 41.850 ml krwi!
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy w imieniu własnym i małej Mai!

dh Magdalena Dębińska