WITAMY NA STRONIE GMINY WŁADYSŁAWÓW

Pompki i przysiady z charytatywnym przesłaniem!

Wojtuś Howis ma półtora roku i chorują na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Ma szansę na leczenie, ale terapia kosztuje ponad dziewięć milionów złotych. To dla niego w wyzwaniu GaszynChallenge wzięli udział pracownicy Urzędu Gminy z Wójt Gminy Elżbietą Klanowską, pracownicy Centrum Usług Wspólnych i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej we Władysławowie.

GaszynChallenge to akcja strażaków ochotników z Gaszyna. Zasady są bardzo proste, osoby lub instytucje nominowane muszą wykonać 10 pompek, wpłacić minimum 5,00 zł na rzecz chorego na SMA Wojtusia z Galewic, lub w innej wersji – nie zrobić pompek, ale wpłacić minimum 10,00 zł. Każdy, kto ukończy wyzwanie nominuje kolejne przynajmniej 3 osoby lub instytucje, które mają 48 godzin na podjęcie i wykonanie zadania.

Gmina Władysławów została nominowana przez druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Międzylesiu. Z zadaniem wszyscy poradzili sobie znakomicie, przy okazji dobrze się bawiąc i życząc zdrówka Wojtusiowi. Nominowani do kolejnej serii pompek i przysiadów zostali natomiast GLKS ,,Znicz” Władysławów, LZS Baszta Wyszyna oraz UKS Skoczek z Władysławowa.