WITAMY NA STRONIE GMINY WŁADYSŁAWÓW

Wyszyńska Dziesiątka pobiegła już po raz siódmy

Znakomite nastroje nie opuszczały uczestników siódmego już biegu pod nazwą Wyszyńska Dziesiątka im. Adasia Jabłońskiego. Sportowa rywalizacja na terenie łowiska Borowy Staw w Piorunowie miała miejsce w sobotę, tj. 20 czerwca 2020 r.

Zniesienie części ograniczeń w związku z pandemią koronawirusa sprawiło, że tegoroczną edycję można było bez przeszkód zorganizować przy zachowaniu zasad higieny i bezpieczeństwa. Organizatorzy przygotowali dwie trasy – 12 km dla biegaczy oraz 6 km dla amatorów maszerowania z kijkami. Mimo zmiennej pogody wszystkim towarzyszył doskonały humor, liczyła się przede wszystkim dobra zabawa. Na starcie marszu nordic walking z radością i uśmiechami wymalowanymi na twarzach pojawiła się również reprezentacja Urzędu Gminy we Władysławowie z Wójt Gminy Elżbietą Klanowską na czele.

Zwycięzcą tegorocznej edycji Wyszyńskiej Dziesiątki w kategorii Open Mężczyzn okazał się Taras Kulai z Konina, drugie miejsce zajął Paweł Tarasiuk z Poznania, a trzecie Tomasz Pietrzak z Turku. Kolejne miejsca przypadły Krystianowi Zając z Paprotni i Mateuszowi Grajek z Ostrowa Wielkopolskiego. W kategorii Open Kobiet: zwyciężyła Marzena Siwińska – Witkowo, następnie Katarzyna Werner – Malanów, Żaneta Obara – Nekla, Arleta Lorenc – Ostrów Wielkopolski, Małgorzata Nowacka – Koło. W marszu z kijkami bezkonkurencyjny okazał się Marcin Radomski z Płocka, drugi był Łukasz Jędrzejewski z Goslic, trzeci Damian Degner z Płocka. Wśród pań niepokonana była Kamila Kolberg z Zielenia, drugie miejsce na podium zajęła Agnieszka Kędzierska – Trzemeszno, a na trzecim uplasowała się Renata Zagłoba z Władysławowa. Wśród najlepszych zawodników startujących w Wyszyńskiej Dziesiątce z gminy Władysławów znaleźli się: Przemysław Majda – Beznazwa, Piotr Walczak – Beznazwa, Artur Bałdyka – Beznazwa, Paweł Młodzieniak – Beznazwa oraz Michał Zagłoba – Władysławów. Wyróżniono pamiątkową statuetką najstarszego zawodnika – Ireneusza Szustaka – Poroże i najmłodszego, którym był Rafał Jacek z Goliny.

Organizatorami VII Wyszyńskiej Dziesiątki był LZS Baszta Wyszyna przy współpracy Urzędu Gminy Władysławów, Szkoły Podstawowej w Wyszynie oraz Starostwa Powiatowego w Turku.