WITAMY NA STRONIE GMINY WŁADYSŁAWÓW

Niezapomniane przeboje Anny German w wykonaniu Katarzyny Zawady

Największe przeboje ponadczasowej gwiazdy polskiej piosenki – Anny German – rozbrzmiewały w sobotnie popołudnie w sali Domu Parafialnego w Russocicach. Wszystko za sprawą wzruszającego koncertu ,,Dla Ciebie Mamo” w wykonaniu Katarzyny Zawady, zorganizowanego przez Stowarzyszenie ,,Koniczynka” we Władysławowie.

Katarzyna Zawada to absolwentka Wydziału Wokalno–Aktorskiego Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie śpiewu prof. dr hab. Antoniny Kowtunow. Z wykształcenia również pianistka. Swój warsztat muzyczno–wokalny i pianistyczny kształci od czwartego roku życia. W roku 2017 otrzymała Brązową Odznakę Honorową przyznaną przez Polski Związek Chórów i Orkiestr w Ostrowie Wielkopolskim za zasługi w pracy społecznej Związku.

Przed mieszkańcami gminy Władysławów Katarzyna Zawada wystąpiła z repertuarem Anny German, który w jej wykonaniu zdobywa uznanie i nagrody nie tylko w Polsce, ale i zagranicą. „Człowieczy Los” czy „Eurydyki tańczące” to tylko niektóre utwory, jakie rozbrzmiały podczas sobotniego koncertu. Było niezwykle nastrojowo, szczególnie, iż ów koncert zadedykowany był Mamom. Pierwotnie wydarzenie zaplanowano na 26 maja 2020 r., w ,,Dniu Matki”, aczkolwiek obostrzenia związane z Covid-19 uniemożliwiły jego realizację. Stowarzyszenie ,,Koniczynka” mimo pandemii, nie zrezygnowało ze swojego zamierzenia, i zachowując normy bezpieczeństwa zorganizowało koncert w dniu 15 sierpnia 2020 r., w dniu także szczególnym, w dniu Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – Matki nas wszystkich. Pełen uroku i wzruszenia koncert zakończono wspólnym odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego na pamiątkę 100-lecie ,,Cudu nad Wisłą” – zwycięstwo Polaków nad bolszewikami.

Koncert ,,Dla Ciebie Mamo” został dofinansowany przez Gminę Władysławów w ramach realizacji zadania publicznego – Kultura i ochrona dziedzictwa kulturalnego.

Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę ks. proboszcza Krzysztofa Karpińskiego za użyczenie sali Domu Parafialnego w Russocicach oraz strażakom-ochotnikom z OSP Władysławów za przeprowadzenie dezynfekcji ww. sali, by zapewnić wszystkim obecnym bezpieczeństwo i komfort podczas koncertu.