WITAMY NA STRONIE GMINY WŁADYSŁAWÓW

Wyróżnienie dla pszczelarza

Za zasługi dla pszczelarstwa mieszkaniec Władysławowa, pan Stanisław Jesiołowski, został wyróżniony przez Polski Związek Pszczelarski, statuetką ks. dr Jana Dzierżonia zwanego „ojcem współczesnego pszczelarstwa”. Jest to najwyższe wyróżnienie przyznawane przez Polski Związek Pszczelarski przyznawane niezwykle zasłużonym pszczelarzom.

Stanisław Jesiołowski, prezes Koła Pszczelarzy we Władysławowie, prowadzi pasiekę od pięćdziesięciu lat i posiada ogromną wiedzę popartą praktyką w zakresie pszczelarstwa. Umiejętność prowadzenia pasieki w rodzinie Jesiołowskich przekazywana jest z pokolenia na pokolenie. Obecnie pan Stanisław wprowadza w tajniki sztuki pszczelarstwa swojego wnuka Dawida.

To najwyższe wyróżnienie przyznawane przez Polski Związek Pszczelarski przed wieloma laty otrzymał również, mieszkaniec Władysławowa, znany pszczelarz w Wielkopolsce, pan Jerzy Czaja.

Gratulujemy panu Stanisławowi Jesiołowskiemu tak zaszczytnego wyróżnienia i życzymy zdrowia, dużo sił niezbędnych do prowadzenia pasieki i kierowaniem Kołem Pszczelarzy we Władysławowie.