WITAMY NA STRONIE GMINY WŁADYSŁAWÓW

Gratulacje dla Mikołaja!

W dniach 26-27 września 2020 r w Słupsku odbyły się Mistrzostwa Polski U16 w Lekkiej Atletyce, w których Gminę Władysławów reprezentował Mikołaj Wysocki w biegu na 1000 m z przeszkodami.

Sam udział w Mistrzostwach Polski i znalezienie się wśród najlepszych lekkoatletów w Polsce to bardzo duże osiągnięcie. Mikołaj zakończył bieg na 19 miejscu, poprawiając swój rekord życiowy w tej konkurencji. To był ostatni start Mikołaja w barwach UKS Skoczek Władysławów, w którym zaczynał swą przygodę ze sportem. Mikołaj od września uczęszcza do Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego im. Bydgoskich Olimpijczyków w Bydgoszczy i trenuje w CWZS Zawisza Bydgoszcz pod okiem doświadczonego lekkoatlety i trenera Sylwestra Niebudka.

Przed startem Mikołaj miał możliwość rozmowy z Marcinem Świercem – biegaczem długodystansowym i zawodnikiem polskiej kadry narodowej w biegach górskich, oraz Joanną Fiodorow – srebrną medalistką Mistrzostw Świata w Katarze 2019 w rzucie młotem, którzy udzielili mu ostatnich wskazówek przed biegiem.

Udział w Mistrzostwach i zarazem spełnienie marzenia Mikołaja było możliwe dzięki rodzicom, którzy zapewnili synowi dojazd oraz pokryli wszystkie koszty związane z udziałem w Mistrzostwach.

Materiał nadesłany.