WITAMY NA STRONIE GMINY WŁADYSŁAWÓW

Światowy Dzień Uśmiechu w Przedszkolu Gminnym we Władysławowie

„Nigdy nie żałuj uśmiechu,
uśmiech jest mową duszy.
Gdy słowa nic nie pomogą,
uśmiech serca poruszy.”

6 października 2020 r. po raz pierwszy w Przedszkolu Gminnym we Władysławowie w grupie „Rybki” i „Biedronki” zorganizowano Światowy Dzień Uśmiechu.

Na pomysł świętowania tego dnia wpadł artysta Harvey Ball, który w 1963 r. stworzył „smiley’a” – słynny znaczek uśmiechniętej buźki na żółtym tle. Z czasem Ball był coraz bardziej zaniepokojony komercjalizacją żółtego znaczka i tym, że ludzie zapomnieli o jego oryginalnym przesłaniu. W ten sposób wpadł na pomysł zorganizowania Światowego Dnia Uśmiechu – dnia, w którym wszyscy powinni dużo się uśmiechać i poświęcić większą uwagę dobrym uczynkom.

We wtorek w naszym przedszkolu było bardzo radośnie i wesoło, a to za sprawą Światowego Dnia Uśmiechu. Na dzieci czekało w tym dniu wiele zabaw, do których „biletem wstępu” był uśmiech od ucha do ucha – zabawy przy muzyce, konkursy dla dzieci, zabawy balonikami. Był to naprawdę radosny i uśmiechnięty dzień.

Wszystkim przedszkolakom, życzymy, aby uśmiech gościł na ich twarzach zawsze, nie tylko od święta, bo ,, Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.

Materiał nadesłany.