WITAMY NA STRONIE GMINY WŁADYSŁAWÓW

Radość Niepodległości

Trzy kolejne rozbiory starły Polskę z map świata. W narodzie jednak nie zginął duch wolności i potrzeba życia w suwerennym państwie. Po 123 latach niewoli, 11 listopada 1918 roku przyniósł Polakom upragnioną wolność. By uczcić to doniosłe wydarzenie, w 102. rocznicę odzyskania niepodległości, Stowarzyszenie „Koniczynka” we Władysławowie oraz Wójt Gminy Władysławów zorganizowało koncert patriotyczny „Radość Niepodległości”.

W poniedziałkowe popołudnie, 9 listopada, Dom Parafialny w Russocicach wypełnił się dźwiękami muzyki. Na scenie wystąpiła  Katarzyna Zawada wraz z Krzysztofem Zawada – prowadzącym koncert. Solistka wykonała znane pieśni patriotyczne, które zapisały się w naszej polskiej kulturze. Na repertuar koncertu złożyły się utwory instrumentalne Chopina, pieśni patriotyczne i utwory z okresu 20-lecia międzywojennego oraz piosenki uniwersalne, ponadczasowe w treści, te sprzed dekad i te współczesne z kręgu kultury muzyki popularnej..
Zgodnie z obostrzeniami związanymi z pandemią, koncert odbył się bez udziału publiczności.  Jednak ,wziąć w nim udział może każdy, z bezpiecznego wnętrza swojego domu , dzięki nagraniu video. Każdy widz i starszy, i młodszy znajdzie tu coś dla siebie. Link https://youtu.be/7AS7rASfbtA

 Dlatego zapraszamy wszystkich Państwa do przeżycia Narodowego Święta Niepodległości wspólnie z artystką, Stowarzyszeniem „Koniczynka” we Władysławowie oraz Wójtem Gminy Władysławów – Elżbietą Klanowską.

Koncert  „Radość Niepodległości” sfinansowany ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej w ramach konkursu   „Historyczny Mural – 1920 polskie zwycięstwo dla wolności Europy”.

AUTOR: B.M.