WITAMY NA STRONIE GMINY WŁADYSŁAWÓW

Światowy Dzień Rzucania Palenia Papierosów w Przedszkolu Gminnym we Władysławowie

W ramach profilaktyki antytytoniowej 19 listopada 2020 r. w każdej grupie przedszkolnej zostały przeprowadzone zajęcia, podczas których nauczycielki przybliżyły przedszkolakom historię Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu. Dzieci dowiedziały się, że palenie szkodzi zdrowiu, jak wiele trujących substancji zawiera dym papierosowy i sam papieros oraz co to jest bierne palenie. Dzieci obejrzały także prezentację multimedialną dotyczącą m.in. negatywnych skutków palenia tytoniu, w tym palenia biernego. Nie zabrakło zajęć muzycznych, technicznych, plastycznych nawiązujących do tematyki związanej z paleniem papierosów.

Nasze przedszkole zorganizowało także międzyprzedszkolny konkurs plastyczny dla dzieci i ich rodziców pod hasłem: „ Palenie szkodzi zdrowiu”. Celem konkursu było upowszechnianie oraz promowanie zasad zdrowego stylu życia, bez uzależnień- bez papierosów. Oceniając prace pod uwagę brane było wyrażenie w niej tematu konkursu, kreatywność, oryginalność, pomysłowość.
Jury przyznało nagrody oraz wyróżnienia dla dzieci:

Kategoria 3,4 latki:
I Miejsce – Kurczoba Nadia
II Miejsce – Bartosik Łucja
III Miejsce – Szewczyk Michalina

Kategoria 5, 6 latki:
I Miejsce – Kwiatkowski Piotr
II Miejsce – Grynda Wiktoria
III Miejsce – Kurz Zuzanna

Wszystkim rodzicom i dzieciom gratulujemy, dziękujemy za współpracę, a osobom palącym, które podejmują wysiłek uwolnienia się z nałogu życzymy wytrwałości w zmaganiach i sukcesów w walce o zdrowsze życie.

Materiał opracowany i nadesłany: M. Radecka, R. Podębska, J. Jesiołowska