WITAMY NA STRONIE GMINY WŁADYSŁAWÓW

Bezpieczeństwo przede wszystkim. W Chylinie powstał długo wyczekiwany chodnik

Na chodnik z prawdziwego zdarzenia mieszkańcy Chylina czekali od ponad dwóch dekad. Tym większa jest radość z tego, że wreszcie udało się osiągnąć porozumienie i doprowadzić inwestycję do szczęśliwego finału. W Chylinie nie tylko jest teraz ładniej, ale przede wszystkim bezpieczniej.

,,To nie ze względów estetycznych zrobiliśmy ten chodnik, ale wyłącznie ze względów bezpieczeństwa. Obok znajduje się bowiem szkoła podstawowa. O ten chodnik mieszkańcy tej miejscowości walczyli bardzo, bardzo długo. Jesteśmy niezmiernie dumni. To sukces naszej miejscowości”– podkreślała Wójt Gminy Elżbieta Klanowska podczas oficjalnego oddania inwestycji do użytku, dziękując jednocześnie za wsparcie i współpracę władzom powiatu tureckiego oraz obecnemu na wydarzeniu ministrowi Ryszardowi Bartosikowi.

Zadanie pod nazwą ,,Przebudowa drogi powiatowej nr 3219P Genowefa –Władysławów –Turek – poprawa bezpieczeństwa pieszych odcinek w m. Chylin w gminie Władysławów” zostało zrealizowane wspólnie z samorządem powiatu tureckiego. Prace rozpoczęły się w drugiej połowie września. Wykonano blisko 1,82 km chodnika o szerokości 2 m oddzielonego od istniejącej jezdni krawężnikiem betonowym, wykonano zjazdy do przyległych posesji. Dokonano korekt w organizacji ruchu stosując oznakowanie pionowe i poziome oraz urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego. Wkład gminy Władysławów w warte ponad 900 000,00 zł przedsięwzięcie, to 366 536,00 zł – 40% wartości inwestycji. Wykonawcą robót budowlanych było konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Robót Wodno–Kanalizacyjnych Dominika Wawrzyniak oraz Przedsiębiorstwo Robót Drogowo–Budowlanych Jakub Wawrzyniak z Tuliszkowa.