WITAMY NA STRONIE GMINY WŁADYSŁAWÓW

Najpiękniejsze szopki bożonarodzeniowe w Gminnym Ośrodku Kultury we Władysławowie

Bożonarodzeniowe szopki to nieodłączny element grudniowych Świąt. W Gminnym Ośrodku Kultury we Władysławowie konkurs na najpiękniejszą szopkę ma już wieloletnią tradycję, a w tym roku organizatorów zaskoczyła zarówno ilość, jak i pomysłowość uczestników na wykonanie wspomnianej powyżej szopki.

Główny warunek był jeden – wszystkie elementy, takie jak: konstrukcja, czy figurki musiały być wykonane własnoręcznie. Celem władysławowskiego konkursu szopek bożonarodzeniowych jest zachowanie tradycji ich tworzenia oraz pobudzenie inwencji twórczej. Dzięki temu uczestnicy konkursu począwszy od przedszkolaków, na młodzieży i dorosłych kończąc, mają okazję do rozwijania wrażliwości estetycznej. Ważny jest też rozwój uzdolnień plastycznych, kształtowanie aktywnej, twórczej postawy społeczeństwa wobec sztuki i tradycji kulturowej związanej z obrzędami okresu Bożego Narodzenia.

Komisja artystyczna powołana do rozstrzygnięcia konkursu na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową z pewnością będzie miała niełatwy orzech do zgryzienia. O wynikach konkursu dowiemy się już wkrótce, a na chwilę obecną gratulujemy wszystkim uczestnikom tak wspaniałych i twórczych dzieł.