WITAMY NA STRONIE GMINY WŁADYSŁAWÓW

Udany sportowy rok we Władysławowie. Gratulacje!

Mimo panującej na całym świecie pandemii Covid-19 sportowcy z gminy Władysławów mogą zaliczyć 2020 rok do udanych. Starty i sukcesy podopiecznych UKS Skoczek Władysławów, a także starania działaczy – Floriana Berlińskiego oraz Bartłomieja Wiśniewskiego zostały dostrzeżone i docenione. W rankingu przygotowanym przez portal LM.pl w kategorii Najlepszy Działacz Sportowy 2020 Roku obaj panowie zajęli czwarte miejsce w regionie. Uwagę przyciągnęły także Czwartki Lekkoatletyczne. 

Miniony rok młodym sportowcom z gminy Władysławów przyniósł wiele powodów do satysfakcji. Z Mistrzostw Wielkopolski oraz zawodów rangi ogólnopolskiej przywieźli kilkanaście medali, wielokrotnie poprawiając swoje rekordy życiowe. Mimo pandemii dzielnie trenowali pod okiem prezesa UKS Skoczek Władysławów Floriana Berlińskiego oraz Bartłomieja Wiśniewskiego. Portal podkreślił, że UKS Skoczek to ostoja lekkoatletyki we wschodniej Wielkopolsce, a prezes oraz trener pokazują, że można w małej miejscowości stworzyć klub liczący się w całym województwie. 

Doceniono również Czwartki Lekkoatletyczne, które w kategorii Sportowa Impreza Roku również znalazły się na czwartym miejscu. Projekt ten realizowany był przez Uczniowski Klub Sportowy ,,Skoczek” we Władysławowie, zaś sfinansowany przez Wielkopolskie Zrzeszenie LZS ze środków przekazanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Cegiełkę do realizacji przedsięwzięcia dołożyła także Gmina Władysławów.