WITAMY NA STRONIE GMINY WŁADYSŁAWÓW

Trampolina do piłkarskiej kariery

Ruszają nabory do klas piłkarskich Szkoły Mistrzostwa Sportowego APR Ślesin

Akademia Piłkarska Reissa, Oranje i LKS Ślesin w jednej drużynie

Akademia Piłkarska Reissa przy współpracy ze Szkołą oraz klubem LKS Ślesin organizuje nabory dla wszystkich zainteresowanych (również z innych klubów) do klas 1-8 Szkoły Mistrzostwa Sportowego, pierwsze już w środę 24.02 w Ślesinie. Udział może wziąć każdy zawodnik bez względu na przynależność klubową z roczników 2014-2007.

Dzięki połączeniu sił trzech klubów Akademii Piłkarskiej Reissa, LKS Ślesin oraz Oranje Sport powstał unikatowy projekt szkoleniowy gwarantujący rozwój ścieżki kariery od 4 latka do seniora, który ma kluczowe znaczenie dla rozwoju młodych piłkarzy we wschodniej Wielkopolsce. Nastąpi dalszy rozwój Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Ślesinie – SMS APR Ślesin, do której trafią najzdolniejsi zawodnicy z regionu i nie tylko, bez względu na dotychczasową przynależność klubową. Profesjonalne obiekty w Ślesinie i Licheniu, bursa i szkoła na bardzo dobrym poziomie oraz zorganizowany transport pomoże podnieść efektywność szkolenia, a rodzicom zawodników ułatwi codzienne życie.

Celem Akademii Piłkarskiej Reissa jest zapewnienie najlepszych warunków do rozwoju na każdym etapie szkolenia i wysoką jakość oraz efektywność treningów stąd pomysł na rozwinięcie projektu SMS APR w Ślesinie. Oznacza to rewolucję szkoleniową w regionie gdyż dotychczas utalentowani musieli wyjeżdżać do akademii w zupełnie innej części kraju, bez gwarancji dalszego rozwoju. Teraz będą mieli zagwarantowane profesjonalne warunki blisko domu, co zapewni harmonijny rozwój dziecka również pod kątem jego psychiki. Duże znaczenie ma też dynamiczny rozwój gminy Ślesin i jej walory logistyczne, ale także turystyczne – powiedział Piotr Matecki, Prezes Zarządu Akademii Piłkarskiej Reissa.

Dla Akademii Piłkarskiej Reissa to już trzeci tzw. ośrodek PRO po Poznaniu i Opalenicy, który umożliwia szkolenie na najwyższym poziomie, tym razem dotyczy szkoły podstawowej.

Jesteśmy już uznaną marką w Polsce. Nie przypadkowo odnosimy sukcesy na każdym etapie szkolenia a nasi zawodnicy są powoływani do młodzieżowych Reprezentacji Polski i trafiają do uznanych klubów z Ekstraklasy.  Innowacyjna metodologia, własne reprezentacje regionów oraz Polski, najlepsze bazy treningowe, Centralna Liga Juniorów w Opalenicy czy szybkie wprowadzanie już 16-latków do drużyny seniorów, to ważne elementy na ścieżce rozwoju, które wypracowaliśmy przez ostatnie lata dołączając do czołówki klubów szkolących młodzież  – dodaje Matecki.

Już od 1947 roku klub LKS Ślesin tworzy historię oraz sprawia, że piłka nożna jest zakorzeniona w kulturze tego regionu. Współpraca z Akademią Piłkarską Reissa to kolejny krok, do tego by budować silne fundamenty gry i możliwości rozwoju dla młodzieży. Bardzo się cieszę, że Ślesin jest częścią tego unikatowego projektu szkoleniowego. Obecnie nasz region uchodzi za najbardziej dynamicznie rozwijającą się gminę w tej części Wielkopolski. Z pewnością bogata infrastruktura, zaplecze sportowe przyczyni się do harmonijnego rozwoju zawodników i uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego – komentuje Kamil Sobota, Prezes LKS Ślesin oraz koordynator nowego projektu SMS APR Ślesin

Co ważne Szkoła ma już doświadczenie w prowadzeniu klas SMS i bardzo dobrą infrastrukturę.

Zapewniamy najlepszą kadrę szkoleniową, dowozy do szkoły, posiłki, basen, nadzór fizjoterapeuty i co najważniejsze udział drużyn na wielu szczeblach rozgrywek, umożliwiający regularną grę każdemu zawodnikowi. Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału i sprawdzenia się w procesie rekrutacji do klas SMS – mówi jeden z koordynatorów projektu Kamil Sobota.

Wyróżnikiem i przewagą SMS APR Ślesin nad największymi akademiami w kraju jest też niezależność.

Nie musimy współpracować tylko z jednym znanym klubem partnerskim, jak to czyni wiele szkółek, bo wówczas zamykane są ścieżki rozwoju zawodników, co dobitnie pokazuje historia wielu zmarnowanych talentów nawet w tych akademiach o uznanych markach.   – dodaje Marek Pawłowski, dyr. ds. sportu Akademii Piłkarskiej Reissa.

Poza SMS, funkcjonować będą również reprezentacje regionu APR w Koninie i Turku. Jest to projekt przeznaczony także dla zdolnych zawodników, przy czym treningi będą odbywać się popołudniami.

Zdajemy sobie sprawę, że liczba miejsc w klasach sportowych jest ograniczona, a mamy bardzo wielu utalentowanych zawodników. Reprezentacje regionu, które podzielone są na poszczególne roczniki, to jeden z najwyższych poziomów w naszej piramidzie szkolenia i będą bezpośrednim zapleczem SMS – dodaje Robert Łęt, Koordynator Akademii Piłkarskiej Reissa regionu konińskiego.

Połączenie sił wymienionych akademii dotyczy najważniejszego, bazowego elementu piramidy – szkolenia w poszczególnych lokalizacjach, gdzie do grup treningowych może dołączyć każdy chętny – zarówno chłopcy, jak i dziewczynki, już od 4. roku życia.

Obecnie w regionie prowadzimy takie treningi piłkarskie w Koninie, Turku, Ślesinie, Babiaku, Kole, Kutnie, Rychwale, Cekowie, Władysławowie, Krzymowie, czy w Izbicy Kujawskiej. To są pierwsze kuźnie piłkarskich talentów i bardzo cieszymy się, że połączyliśmy siły, by razem móc już na tym etapie zapewniać jak najlepsze szkolenie i je ujednolicić, a także umożliwi rywalizację zarówno w rozgrywkach WZPN jak i Wielkopolsko-Lubuskich Ligach Piłkarskich – dodaje Robert Łęt, koordynator.

Najważniejszy jest fakt, że dziecięce marzenie o profesjonalnej karierze piłkarza, czy piłkarki staje się tak realne blisko od domu, jak jeszcze nigdy w naszym regionie. Wystarczy, by dziecko przyszło na pierwsze 2 zapoznawcze treningi w swojej lokalizacji, a cała reszta, przy rozwoju jego umiejętności, jest skrupulatnie zaplanowana.  

Pokazujemy, że współpraca pomiędzy klubami jest możliwa, o ile wspólnym mianownikiem jest rozwój młodych, zdolnych piłkarzy. Akademia Piłkarska Reissa podobny projekt realizuj już w Opalenicy, gdzie szkolą się zawodnicy występujący w najwyższej młodzieżowej klasie rozgrywkowej – Centralnej Lidze Juniorów, a aż 70% to wychowankowie APR z naszego regionu. Widzimy, że to się sprawdza, dlatego wierzymy, że ta współpraca i doświadczenie zaowocuje w przyszłości wychowaniem reprezentantów Polski z naszego regionu – kończy Sobota.

Informacje o naborach do Szkoły Mistrzostwa Sportowego APR Ślesin:

24.02.2021 r. (środa) – ulica Młodzieżowa 1, 62-561 Ślesin

Godzina 17.00 – klasy 1-3

Godzina 18:30 – klasy 4-7

Klasy 8 – zbierane są zapisy, wyznaczony zostanie termin

Kontakt: Sobota Kamil 733 007 047

Zapisy do Akademii Piłkarskiej Reissa – dzieci od 4 roku życia

LOKALIZACJE: Konin, Turek, Ślesin, Babiak, Koło, Kutno, Rychwał, Ceków, Władysławów, Izbica Kujawska, Krzymów

Na stronie www.akademiareissa.pl oraz u koordynatora

Robert Łęt, tel.: 508670315, e-mail: r.let@akademiareissa.pl