WITAMY NA STRONIE GMINY WŁADYSŁAWÓW

Ruszyła kolejna edycja Wielkopolskich Czwartków Lekkoatletycznych

W zdrowym ciele, zdrowy duch! Uczniowie, którzy niemal cały rok szkolny spędzili na zdalnej nauce znów mają okazję wyjść na boisko i rywalizować podczas Wielkopolskich Czwartków Lekkoatletycznych. Kolejną edycję zainaugurowano we Władysławowie w dniu 20 maja 2021 r.. 

Oficjalnego otwarcia zawodów dokonała Wójt Gminy Władysławów Elżbieta Klanowska. Następnie młodzi zawodnicy podzieleni na kategorie wiekowe rozpoczęli rywalizację, mając do wyboru cztery rodzaje aktywności: biegi, skok w dal, skok wzwyż i rzut piłeczką palantową. Każdy mógł wystartować w dwóch konkurencjach – jednej technicznej i jednej biegowej. Na najlepszych uczestników czekały dyplomy. Kolejne zawody zaplanowano na 27 maja oraz 10 i 17 czerwca. 

Projekt „Czwartki Lekkoatletyczne” realizowany jest przez Uczniowski Klub Sportowy ,,Skoczek” we Władysławowie, zaś sfinansowany przez Wielkopolskie Zrzeszenie LZS ze środków przekazanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Cegiełkę do realizacji ww. projektu dołożyła także Gmina Władysławów.