WITAMY NA STRONIE GMINY WŁADYSŁAWÓW

Moc sportowych emocji, czyli kolorowy Festiwal Biegowy

Pięć miejscowości, w tym Władysławów, znalazło się na mapie kolorowej imprezy sportowej, jaką był Festiwal Biegowy, zorganizowany przez Fundację Orły Sportu, w dniu 5 czerwca 2021 r., na władysławowskim kompleksie sportowo-rekreacyjnym ,,Orlik”. Wydarzenie sfinansowane ze środków Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Festiwal Biegowy to wydarzenie sportowe promujące aktywność fizyczną dzieci i młodzieży. Do przeprowadzenia imprezy wybrano pięć miejscowości w Polsce, w tym także Władysławów. Do rywalizacji mogli przystąpić wszyscy chętni, bez względu na wiek. Nieważne były bowiem sportowe wyniki, a jedynie dobra zabawa pełna uśmiechów. Na najmłodszych uczestników czekały pamiątkowe medale, upominki i słodycze, a dla dorosłych, którzy brali udział w biegu oraz marszu z kijkami – medale i statuetki.

Uzupełnieniem rywalizacji sportowej był festyn z dmuchawcami, w ramach którego odbyło się spotkanie z Tomaszem Szymkowiakiem, utytułowanym lekkoatletą, wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski oraz olimpijczykiem. Nie zabrakło także poczęstunku dla wszystkich uczestników sportowego wydarzenia.