WITAMY NA STRONIE GMINY WŁADYSŁAWÓW

Jednostki OSP z Wyszyny i Małoszyny wyróżnione Złotym Znakiem Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP

Sobota, 10 lipca 2021 r., bez wątpienia zapisze się jako jeden z najważniejszych dni w historii jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w Wyszynie i Małoszynie. Zostały one bowiem wyróżnione za swą bohaterską działalność Złotym Znakiem Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

Złoty Znak Związku OSP RP nadawany jest za długoletnią aktywną działalność w Ochotniczej Straży Pożarnej lub w ZOSP RP. Odznaką tą może być uhonorowana osoba lub instytucja, które w sposób znaczący zasłużyły się dla działalności związkowej.

Sobotnie wydarzenie rozpoczęło się od złożenia raportu przez dowódcę uroczystości druha Macieja Białasa, druhowi Andrzejowi Piaskowskiemu – Wiceprezesowi Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Poznaniu. Zebranych gości powitał gospodarz, Prezes OSP w Wyszynie – Mirosław Janiak, prezentując jednocześnie 100-letnią historię jednostki. Po odczytaniu Uchwał Prezydium Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej przystąpiono do wręczenia odznaczeń. Uroczystego nadania Złotych Znaków Związku dokonali: Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Poznaniu dh Andrzej Piaskowski oraz dh Grzegorz Ciesielski – Prezes Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Turku. Otrzymanie Złotej Odznaki to dla jednostki OSP ogromne wyróżnienie. Zarówno druhowie z Wyszyny, jak i Małoszyny już od ponad 100 lat działają Bogu na chwałę, ludziom na ratunek, niosąc pomoc mieszkańcom gminy Władysławów i nie tylko, ale też stanowiąc miejsce integracji dla lokalnej społeczności. To wszystko składa się na wyjątkowy charakter prowadzonych działań, który doceniono i uhonorowano odznaką.
Podniosłe wydarzenie stało się również okazją do wyróżnienia zasłużonych druhów za działalność na rzecz ochrony przeciwpożarowej, którym wręczono odznaczenia związkowe. Złoty Medal za Zasługi dla Pożarnictwa otrzymali: Jan Janisiak oraz Krzysztof Sławski. Srebrnym medalem uhonorowano natomiast Ireneusza Janisiaka, a brązowy medal otrzymała Ewelina Wróbel.

Po wręczeniu odznaczeń z okolicznościowymi przemówieniami i gratulacjami wystąpili przybyli goście, m.in. Wójt Gminy Elżbieta Klanowska, która podkreśliła ,,jest mi niezmiernie miło i cieszę się, że ten dzisiejszy dzień nie jest miejscem spotkania – przed tą strażnicą – druhów i druhen w związku z wyciem syreny, ale jest spotkaniem, na którym możemy Wam wszystkim złożyć serdeczne podziękowania, gratulacje i życzenia. Te odznaczenia, które otrzymały jednostki OSP Wyszyna i OSP Małoszyna są tak naprawdę ukoronowaniem ciężkiej pracy, wielkiego zaangażowania, a także determinacji wszystkich druhów, bo bez tego nie udałoby się zbudować sukcesu. Wiadomo, że takie jubileusze to jest praca wielu pokoleń…Serdecznie dziękujemy za to, że kultywujecie tradycje, trwacie w tradycjach i te tradycje przekazujecie z pokolenia na pokolenie…Cieszę się, że mogę razem z Wami uczestniczyć w tym wydarzeniu i cieszyć się z tych odznaczeń. Serdeczne gratulacje!”.
Po złożeniu meldunku o zakończeniu uroczystości, odprowadzono pododdziały.