WITAMY NA STRONIE GMINY WŁADYSŁAWÓW

O bezpieczeństwie i innych „ważnych sprawach”… – pogadanka z Policją w Przedszkolu Gminnym we Władysławowie.

Każdy z nas chce czuć się bezpiecznie, dlatego ogromnie ważne w naszym przedszkolu jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i ich edukacja w tym kierunku.

W dniu 21 września 2021r. nasze przedszkolaki miały okazję spotkać się z Dzielnicowym  Komisariatu Policji w Tuliszkowie Komendy Powiatowej Policji w Turku, asp. Patrykiem Piaskowskim. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Pan policjant przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię.  Zachęcał dzieci do wyposażenia ubiorów w elementy odblaskowe oraz uczulił na konieczność zapinania pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwrócić się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Dzieci miały okazję dowiedzieć się również, na czym polega praca policjanta, jak wygląda jego mundur oraz jaki sprzęt jest potrzebny policjantom podczas służby. Na koniec spotkania policjant zaprosił dzieci do obejrzenia radiowozu. Najwięcej radości wzbudziło włączenie sygnału alarmowego. To był dzień, który na długo pozostanie w pamięci naszych dzieci.

Dyrekcja, nauczyciele oraz dzieci z Przedszkola Gminnego we Władysławowie składają serdeczne podziękowania za poświęcony czas i ciekawie poprowadzone zajęcia.

Serdecznie dziękujemy za spotkanie i czekamy na kolejne.

Materiał nadesłany.