WITAMY NA STRONIE GMINY WŁADYSŁAWÓW

Powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Reprezentacja gminy Władysławów doskonale spisała się w powiatowym etapie Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Drużyna ze Szkoły Podstawowej w Kunach weźmie udział w eliminacjach wojewódzkich, które już niebawem odbędą się w Poznaniu.

Celem ww. Turnieju są działania na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej. Turniej organizowany jest przez Polski Związek Motorowy oraz Komendę Główną Policji, Ministerstwo Edukacji i Nauki, Ministerstwo Infrastruktury, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego – wraz z odpowiednimi strukturami terenowymi. 

W poniedziałek, tj. 9 maja 2022 r., drużyny z całego powiatu tureckiego spotkali się na terenie Szkoły Podstawowej we Władysławowie, by rywalizować o miejsce w etapie wojewódzkim. Witając uczestników i zaproszonych gości Sekretarz Gminy Władysławów Anna Feliks wyraziła nadzieję, że biorąc udział w przedmiotowym Konkursie uczniowie bawiąc się zdobywają wiedzę, która procentuje w dorosłym życiu.  
Na początek wszyscy musieli zmierzyć się z testem wiedzy na temat przepisów ruchu drogowego i rowerowym torem przeszkód. Ważnym etapem był również sprawdzian z udzielania pierwszej pomocy. Na zakończenie czekały jeszcze zadania na terenie miasteczka ruchu rowerowego. Warto przypomnieć, że jest to jedyny taki obiekt na terenie całego powiatu tureckiego, na którym dzieci i młodzież mogą w bezpiecznych warunkach ćwiczyć poruszanie się po drodze. 

Po podliczeniu punktów okazało się, że najlepiej wśród uczestników młodszej kategorii wiekowej (do 12 lat) poradziła sobie drużyna ze Szkoły Podstawowej w Kunach, a wśród starszych uczniów zwyciężyła reprezentacja Szkoły Podstawowej w Kowalach Pańskich-Kolonii. 

Na dalszych pozycjach uplasowali się kolejno (kategoria młodsza): Szkoła Podstawowa nr 1 w Turku, Zespół Szkół w Przykonie, Szkoła Podstawowa w Kowalach Pańskich-Kolonii, Szkoła Podstawowa we Władysławowie, Szkoła Podstawowa w Tuliszkowie, Szkoła Podstawowa w Dziadowicach, Szkoła Podstawowa w Dobrej.
Kategoria starsza: Zespół Szkół w Przykonie, Szkoła Podstawowa w Malanowie, Szkoła Podstawowa w Dobrej, Szkoła Podstawowa nr 5 w Turku, Szkoła Podstawowa w Tuliszkowie, Szkoła Podstawowa w Natalii. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i ich opiekunom oraz zapraszamy za rok!

Gmina Władysławów jako współorganizator powiatowych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym składa serdeczne podziękowania przedstawicielom: Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Koninie, Komendy Powiatowej Policji w Turku, nadto Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego we Władysławowie Magdalenie Wysockiej wraz z pracownikami oraz Strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kunach za sprawne i bezpieczne przeprowadzenie ww. Turnieju.