WITAMY NA STRONIE GMINY WŁADYSŁAWÓW

,,Żywa lekcja” wiedzy o społeczeństwie w Urzędzie Gminy Władysławów

Jak funkcjonuje Samorząd Gminny, jakie zadania realizuje, kto sprawuje władzę w Gminie, w jaki sposób wybieramy radnych gminnych, jakie sprawy można załatwić w Urzędzie Gminy – m.in. o tych zagadnieniach, dziś, tj. 2 grudnia 2022 r. Wójt Gminy Elżbieta Klanowska i Sekretarz Gminy Anna Feliks rozmawiały z uczniami Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Natalii, którzy przybyli z wizytą do Urzędu Gminy Władysławów.

Odpowiedzi na powyżej przytoczone pytania młodzież miała okazję uzyskać podczas specjalnej lekcji, którą przeprowadziła Sekretarz Gminy Anna Feliks. Uczniowie zostali także zaznajomieni z ogólnymi informacjami na temat funkcjonowania Urzędu i zakresem spraw prowadzonych przez poszczególne referaty. Zebrani dowiedzieli się m.in. gdzie wyrobić dowód osobisty, założyć działalność gospodarczą, kto wydaje pozwolenie na budowę, gdzie złożyć deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Uczniowie zobaczyli, gdzie w Urzędzie mieści się sekretariat, gabinet Wójta, Sekretarza i Skarbnika Gminy, Biuro Rady Gminy, Biuro Obsługi Interesanta, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Centrum Usług Wspólnych Gminy Władysławów. Młodzież poznając budynek Urzędu Gminy od wewnątrz i zakres obowiązków poszczególnych pracowników Urzędu lepiej zrozumiała jego funkcjonowanie.

Podczas tej nietypowej lekcji WOS-u uczniowie dowiedzieli jak funkcjonuje Samorząd Gminy Władysławów, co i w jaki sposób można załatwić w siedzibie Urzędu. Wizyta w Urzędzie Gminy Władysławów była fascynującym i ciekawym doświadczeniem dla zwiedzających. Ta wartościowa lekcja na pewno pozostanie długo w pamięci młodzieży, która serdecznie podziękowała za możliwość uczestniczenia w ,,żywej lekcji” wiedzy o społeczeństwie oraz poznania Urzędu ,,od kuchni”.