WITAMY NA STRONIE GMINY WŁADYSŁAWÓW

Najpiękniejsze szopki bożonarodzeniowe w Gminnym Ośrodku Kultury we Władysławowie

Bożonarodzeniowe szopki to nieodłączny element grudniowych Świąt. W Gminnym Ośrodku Kultury we Władysławowie konkurs na najpiękniejszą szopkę ma już wieloletnią tradycję, a jak każdego roku organizatorów zaskoczyła pomysłowość uczestników na wykonanie wspomnianej szopki.

Celem władysławowskiego konkursu szopek bożonarodzeniowych jest zachowanie tradycji ich tworzenia oraz pobudzenie inwencji twórczej. Dzięki temu uczestnicy konkursu począwszy od przedszkolaków, na młodzieży i dorosłych kończąc, mają okazję do rozwijania wrażliwości estetycznej. Ważny jest też rozwój uzdolnień plastycznych, kształtowanie aktywnej, twórczej postawy społeczeństwa wobec sztuki i tradycji kulturowej związanej z obrzędami okresu Bożego Narodzenia.

Komisja artystyczna powołana do rozstrzygnięcia konkursu na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową z pewnością będzie miała niełatwy orzech do zgryzienia. O wynikach konkursu dowiemy się już wkrótce, a na chwilę obecną gratulujemy wszystkim uczestnikom tak wspaniałych i twórczych dzieł.

Poniżej szopki bożonarodzeniowe zgłoszone do konkursu, patrzmy i podziwiajmy!