WITAMY NA STRONIE GMINY WŁADYSŁAWÓW

Świat czysty jest piękniejszy! Ścieżka edukacyjna przy Przedszkolu Gminnym

Tego, w jaki sposób dbać o środowisko naturalne najlepiej uczyć od najmłodszych lat. Z potrzeby powrotu do edukacji ekologicznej nie tylko dzieci, ale także dorosłych powstał projekt pod nazwą „Świat czysty jest piękniejszy!”, dzięki któremu przy Przedszkolu Gminnym we Władysławowie pojawiły się elementy ścieżki ekologicznej.

Projekt pod nazwą „Świat czysty jest piękniejszy!” realizowany jest przez Miejski Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi Sp. z o.o. w Koninie na obszarze czterech powiatów zlokalizowanych we wschodniej części województwa wielkopolskiego: konińskiego, kolskiego, słupeckiego oraz tureckiego, w tym m.in. w gminie Władysławów.

Na terenie Przedszkola Gminnego pojawił się już edukacyjny kosz na odpady, przy którym można zapoznać się z zasadami segregacji odpadów komunalnych, a także tablice informacyjne. Celem całego projektu jest bowiem wspieranie edukacji ekologicznej społeczeństwa, tak aby wszyscy jak najlepiej poznali zasady związane z troską o środowisko naturalne.
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.