WITAMY NA STRONIE GMINY WŁADYSŁAWÓW

Jednostka OSP Wyszyna z nowym sprzętem 

Druhowie z Wyszyny mogą pochwalić się nowymi specjalistycznymi ubraniami, w których wyjeżdżają do akcji, a garaże w tamtejszej strażnicy OSP przeszły gruntowny remont. Wszystko dzięki własnej pracy, ale też środkom pozyskanym z budżetu gminy Władysławów oraz dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, a także Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. 

Uroczyste podsumowanie inwestycji poczynionych w Jednostce miało miejsce w piątek, tj. 26 lutego 2021 r. Swą obecnością na uroczystości zaszczycił Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Pan Ryszard Bartosik.
Dofinansowanie w kwocie 20.000,00 zł, które przekazano z Urzędu Gminy Władysławów wraz ze środkami własnymi umożliwiło remont pomieszczeń garażowych – wykonanie posadzki żywicznej, montaż napędów do bram, montaż systemu oddymiania, malowanie pomieszczeń, a także wyposażenie garażu w szafki, wieszaki oraz m.in. stół warsztatowy. Środki pozyskane z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu przeznaczono natomiast na zakup sześciu kompletów specjalistycznych ubrań wykorzystywanych podczas udziału w akcjach ratowniczo-gaśniczych. Dzięki dofinansowaniu z MSWiA druhowie mogli także zakupić sprzęt ochrony osobistej – hełmy ratownicze oraz specjalne obuwie.

Oficjalne przekazanie sprzętu oraz oddanie do użytku wyremontowanych garaży stało się okazją do podziękowań dla wszystkich, którzy przyczynili się do kolejnego kroku w rozwoju jednostki OSP Wyszyna, a zatem dla Ministra Ryszarda Bartosika oraz Samorządu Gminy Władysławów z Wójt Elżbietą Klanowską na czele.