WITAMY NA STRONIE GMINY WŁADYSŁAWÓW

Świadectwo wielkiego pontyfikatu. Obchody Dnia Papieskiego we Władysławowie

W Polsce i środowiskach polonijnych na całym świecie już po raz 21. obchodzono Dzień Papieski. Uroczystości połączone z przypadającą na 16 października rocznicą wyboru Jana Pawła II na Papieża obchodzono również we Władysławowie. Inicjatorami i organizatorami wydarzenia byli: Wójt Gminy Władysławów i Gminny Ośrodek Kultury we Władysławowie przy współpracy Szkół Podstawowych w Chylinie i Natalii oraz Parafii pw. św. Michała Archanioła w Russocicach.

Obchody Dnia Papieskiego rozpoczęły się od Mszy Świętej odprawionej w kościele pw. św. Michała Archanioła w Russocicach. Bezpośrednio po Eucharystii w sali Domu Parafialnego rozpoczął się wyjątkowy koncert.

„Tak więc trwają: wiara, nadzieja i miłość; te trzy. Z nich zaś największa jest miłość”. Te słowa św. Pawła stały się motywem przewodnim spotkania poświęconego osobie Świętego Jana Pawła II. 

Niezwykle wzruszający program artystyczny, specjalnie z okazji inauguracji Dnia Papieskiego przygotowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Chylinie oraz Natalii. W montażu słowno-muzycznym ukazali piękno pontyfikatu Papieża Polaka.  Dzieci zwróciły uwagę na fakt, że to właśnie te trzy cnoty: wiara , nadzieja i miłość, doprowadziły Karola Wojtyłę do świętości.

Nie mogło również zabraknąć góralskiej muzyki, o którą zadbała kapela Haja, przywodząc na myśl ukochane góry Jana Pawła II. Po takiej dawce muzycznych wrażeń i ogromnych wzruszeń każdy miał okazję spróbować uwielbianych przez Papieża Polaka papieskich kremówek.