WITAMY NA STRONIE GMINY WŁADYSŁAWÓW

Lekcja wiedzy o społeczeństwie po raz kolejny

W dniu 9 stycznia 2023 r. uczniowie klasy VIII ze Szkoły Podstawowej im. Alfreda Delonga w Kunach wraz z nauczycielem WOS-u Panią Agnieszką Lipską przybyli z wizytą do Urzędu Gminy Władysławów.

Nasi goście zostali przyjęci i powitani przez Sekretarz Gminy Annę Feliks, która następnie zaznajomiła młodzież z zasadami funkcjonowania Samorządu Gminnego, m.in. kto sprawuje władzę ustawodawczą i wykonawczą w Gminie, w jaki sposób wybiera się wójta gminy, czy też radnych, oraz przybliżyła jakie sprawy można załatwić w Urzędzie Gminy Władysławów. Uczniowie mieli okazję do zadawania nurtujących ich pytań i wątpliwości oraz podzielenia się swoimi pomysłami dotyczącymi poprawy jakości życia w swojej miejscowości.

Finał ,,żywej lekcji” wiedzy o społeczeństwie to zwiedzanie Urzędu Gminy i zapoznanie z zakresem spraw prowadzonych przez poszczególne referaty i specyfiką pracy, zadaniami oraz obowiązkami na poszczególnych stanowiskach, wszystko po to, by lepiej zrozumieć funkcjonowanie Urzędu Gminy. Młodzież dowiedziała się, gdzie w Urzędzie mieści się sekretariat, gabinet Wójta, Sekretarza i Skarbnika Gminy, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Centrum Usług Wspólnych Gminy Władysławów, gdzie wyrobić dowód osobisty, czy też założyć działalność gospodarczą itp.

Podczas tej nietypowej lekcji uczniowie dowiedzieli się jak funkcjonuje Samorząd Gminny, co i w jaki sposób można załatwić w tutejszym Urzędzie. Wizyta w Urzędzie Gminy Władysławów była z pewnością niezapomnianym doświadczeniem dla młodzieży. Ta wartościowa lekcja na pewno pozostanie w pamięci uczniów, którzy serdecznie dziękowali za możliwość poznania Urzędu od wewnątrz.