WITAMY NA STRONIE GMINY WŁADYSŁAWÓW

Zakończenie inwestycji pn. „Budowa drogi dojazdowej w m. Russocice dz. o nr ewid. 389/1”

Zakończono realizację zadania pn. „Budowa drogi dojazdowej w m. Russocice dz. o nr ewid. 389/1”. W dniu odbioru końcowego dokonano podsumowania inwestycji, której celem była poprawa infrastruktury drogowej oraz zwiększenie bezpieczeństwa i komfortu mieszkańców korzystających z przedmiotowej drogi.

Wykonawcą przedsięwzięcia była firma MM-MULTI Sp. z o.o. z siedzibą w Turku. Całkowita wartość inwestycji wyniosła 1.686.859,41 zł z czego 1.308.719,31 zł stanowi dofinansowanie z rezerwy subwencji z Ministerstwa Infrastruktury.
W ramach przedsięwzięcia wykonano roboty: budowę jezdni o nawierzchni z betonu asfaltowego o szerokości 5,00 m i długości 609,3 m, chodnika z kostki betonowej o szerokości 1,8 m, wykonanie poboczy z kruszywa kamiennego o szerokości 0,75 m, budowę zjazdów do posesji, kanalizacji deszczowej o średnicy fi 315 i długości 253 m oraz odtworzenie rowów odparowujących. Realizacja prac rozpoczęła się 24 listopada 2025 r., natomiast zakończenie robót nastąpiło z dniem 20 maja 2026 r.

W odbiorze końcowym uczestniczyli: Wójt Gminy Władysławów Pani Elżbieta Klanowska, Przewodnicząca Rady Gminy Pani Krystyna Michalak, Sekretarz Gminy Pani Anna Feliks, Kierownik Referatu Komunalnego Pan Krzysztof Buchelt, pracownik Urzędu Gminy Pan Marcin Pluta oraz Inspektor nadzoru inwestorskiego Pan Arkadiusz Zendlewicz. Wykonawcę reprezentowali: Pan Jakub Muzykiewicz i Pan Krystian Musiałowski.

Zrealizowana inwestycja znacząco poprawi jakość lokalnej infrastruktury drogowej, zwiększając bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego — zarówno kierowców, jak i pieszych. Wykonana droga wraz z nową infrastrukturą odwodnieniową usprawni komunikację, poprawi dostęp do posesji oraz wpłynie na podniesienie standardu życia mieszkańców miejscowości Russocice.