WITAMY NA STRONIE GMINY WŁADYSŁAWÓW

W modlitwie za Ojczyznę uczczono Narodowe Święto Niepodległości

Od wspólnej modlitwy w intencji Ojczyzny rozpoczęły się we Władysławowie obchody Narodowego Święta Niepodległości. Choć skromniejsze niż w poprzednich latach, to nie pozbawione uroczystej oprawy.

Msza Święta w parafii pw. św. Michała Archanioła w Russocicach, w której uczestniczyli przedstawiciele samorządu na czele z Wójt Gminy Elżbietą Klanowską i Przewodniczącą Rady Gminy Krystyną Michalak, była okazją do tego, aby w homilii wygłoszonej przez ks. Mariusza Budkiewicza wspomnieć o ważnych dla polskiego narodu wydarzeniach historycznych. Do zebranych zwrócił się również proboszcz ks. prał. ppłk Krzysztof Karpiński. ,,Modląc się za naszą ziemską ojczyznę uświadamiamy sobie jak wiele jej zawdzięczamy. Starajmy się każdego dnia troszczyć o jej rozwój, nie tylko ten materialny, ale także o jej rozwój duchowy” – mówił kapłan.

Na zakończenie Eucharystii, punktualnie o godz. 12.00, wszyscy odśpiewali Hymn Polski ,,Mazurek Dąbrowskiego”, włączając się do ogólnopolskiej akcji „Do Hymnu!”.

Następnie przy pomniku „Tym, co za Ojczyznę walczyli, cierpieli, ginęli…” delegacje złożyły symboliczne wiązanki biało-czerwonych kwiatów i zapaliły znicze – światełka pamięci ku czci Bohaterów walczących o wolną, niepodległą Polskę.