WITAMY NA STRONIE GMINY WŁADYSŁAWÓW

,,Do Hymnu…”

Obchody rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w gminie Władysławów zawsze mają uroczysty i wyjątkowy charakter. W 2019 r. obchodzimy 101. rocznicę odzyskania wolności. W związku z powyższym każdego roku organizowanych jest wiele uroczystości upamiętniających bohaterską walkę Polaków o wolność i niezależność.
Jedną z takich dostojnych uroczystości była zorganizowana w dniu 8 listopada 2019 r. Akademia w Przedszkolu Gminnym we Władysławowie. Przedszkolaki z grup ,,Muchomorki” i ,,Motylki” wraz z wychowawczyniami p. Beatą Czekała i Elżbietą Łukaszewską przygotowały uroczysty, słowno-muzyczny występ artystyczny ku chwale Ojczyzny i jej Bohaterów. Ten niezwykle wspaniały występ podziwiała ze wzruszeniem cała społeczność przedszkolna, rodzice oraz zaproszeni goście Wójt Gminy Elżbieta Klanowska oraz Pani Dyrektor Wioletta Szczecińska. Gromkim brawom nie było końca…
Zwieńczeniem uroczystego apelu z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości był aktywny udział w akcji ,,Szkoła do hymnu” z inicjatywy Ministra Edukacji Narodowej, czyli wspólne odśpiewanie przez przedszkolaków z Przedszkola Gminnego we Władysławowie, Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej we Władysławowie oraz pracowników Urzędu Gminy z Panią Wójt Elżbietą Klanowską o godz. 11:11 hymnu narodowego ,,Mazurka Dąbrowskiego” przed pomnikiem „Tym, co za Ojczyznę walczyli, cierpieli, ginęli…”. Radosny śpiew dzieci wypełnił narodowym akcentem władysławowski Rynek…Wszyscy dumnie wyśpiewali wszystkie wersy hymnu.
Jesteśmy dumni, iż w naszej gminie tak uroczyście hołdowane są ważne wydarzenia zapisane w historii Polski. Mamy wspaniałych nauczycieli, którzy od najmłodszych lat wpajają w nasze dzieci i młodzież cenne wartości i przekazują wiedzę historyczną, którą powinien szczycić się każdy Polak. Ta dzisiejsza, niezwykła akcja pozwoliła nie tylko uczcić pamięć walczących o wolność Ojczyzny, ale także wyrazić dumę i radość, że żyjemy w wolnej, niepodległej Polsce!