WITAMY NA STRONIE GMINY WŁADYSŁAWÓW

Wydarzenia

Mikrorachunek podatkowy od 1 stycznia – możesz go sprawdzić już od dziś. – Od 1 stycznia 2020 r. PIT, CIT i VAT zapłacisz do urzędu skarbowego wyłącznie za pomocą indywidualnego rachunku podatkowego (mikrorachunku podatkowego). – Swój numer mikrorachunku możesz sprawdzić już teraz w generatorze dostępnym na stronie podatki.gov.pl lub w dowolnym urzędzie skarbowym. – Wystarczy […]

Czytaj dalej

Ogólnopolski program regeneracji środowiskowej gleb poprzez ich wapnowanie.Szczegółowe informacje dotyczące programu znajdują się na stronie www.schr.gov.pl

Czytaj dalej

Obchody Narodowego Święta Niepodległości mają zawsze szczególny wymiar. To poszanowanie patriotycznych tradycji i bohaterskich postaw, ale też lekcja szacunku wobec narodowej historii. Z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w wielu miejscach naszego kraju odbywały się msze święte w intencji Ojczyzny, uroczystości i marsze. Wzniosłych obchodów nie zabrakło także 11 listopada 2019 r. we Władysławowie.

Czytaj dalej

Dnia 11 listopada br. mija 101. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów. 11 listopada 1918 r. Rada Regencyjna przekazała uwolnionemu z twierdzy magdeburskiej Józefowi Piłsudskiemu władzę wojskową i naczelne dowództwo podległych jej wojsk polskich. Tego samego dnia Niemcy podpisały zawieszenie broni kończące działania bojowe Wielkiej Wojny. Po ponad 120 latach Polska odzyskała […]

Czytaj dalej

Obchody rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w gminie Władysławów zawsze mają uroczysty i wyjątkowy charakter. W 2019 r. obchodzimy 101. rocznicę odzyskania wolności. W związku z powyższym każdego roku organizowanych jest wiele uroczystości upamiętniających bohaterską walkę Polaków o wolność i niezależność.

Czytaj dalej

Wernisaż 11 listopada 2019 r., godzina 13.00 Autor projektu i aranżacji wystawy: Piotr Krawczyk  

Czytaj dalej

Mieszkańcy Gminy Władysławów Uprzejmie informujemy, iż Gmina Władysławów planuje przystąpić do programu: ”Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej” ogłoszonego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. W tym celu niezbędne jest przeprowadzenie inwentaryzacji utylizowanych odpadów rolniczych występujących na terenie Gminy Władysławów. W związku z powyższym została opracowana ankieta, […]

Czytaj dalej

W czwartkowy wieczór, tj. 31 października 2019 r., sala Domu Parafialnego w Russocicach wypełniła się po brzegi dziećmi i młodzieżą, którzy wspólnie bawili się przebrani za aniołki oraz postaci świętych. Wszystko za sprawą balu, który kilku lat jest organizowany w naszej Parafii.

Czytaj dalej

W związku z realizacją zadania inwestycyjnego pn. ,,Budowa placu zabaw i siłowni zewnętrznej” przy kompleksie sportowo-rekreacyjnym Orlik 2012 we Władysławowie prosimy nie zbliżanie się do terenu inwestycji z uwagi na świeżo zamontowane urządzenia oraz posianą trawę.  Obiekt jest monitorowany i wobec osób nie stosujących się do powyższej prośby zostaną wyciągnięte konsekwencje.   

Czytaj dalej

W poniedziałek, tj. 28 października 2019 r., Radni zebrali się na obradach XIV Sesji Rady Gminy. Wśród poruszanych tematów znalazły się m.in. zmiany w budżecie. Rozmawiano także o pomocy dla rodziny poszkodowanej w pożarze domu w Małoszynie.

Czytaj dalej

Skromnie, ale z klasą i dużą dozą gościnności wyglądał ostatni akcent sportowy przygotowany przez zarząd LZS Baszta Wyszyna. W minioną niedzielę, tj. 27 października 2019 r., punktualnie o godz. 10.00 Sławomir Kopczyk – prezes LZS Baszta Wyszyna i radny gminny Bartłomiej Wiśniewski przywitali pierwszych zawodników na Borowym Stawie w Piorunowie.

Czytaj dalej

Od dnia 19 października br. posługę proboszcza parafii pw. św. Józefa Robotnika w Kunach sprawuje ksiądz Ryszard Kokoszka. W piątek, 25 października 2019 r., o godz. 18:00 odbyła się uroczysta Msza Św. koncelebrowana, będąca oficjalnym wprowadzeniem duchownego na urząd. Przewodniczył jej biskup diecezjalny Wiesław Alojzy Mering.

Czytaj dalej

Wójt Gminy Władysławów wychodząc naprzeciw oczekiwaniom lokalnej społeczności postanowił podjąć działania mające na celu pomoc w utylizacji azbestu i wyrobów zawierających azbest. Utworzono ,,Regulamin pomocy mieszkańcom gminy w usuwaniu wyrobów zawierających azbest”, dzięki czemu mieszkańcy naszej gminy mogli bezpłatnie pozbyć się szkodliwego azbestu z terenu swoich posesji w sposób bezpieczny i nieodpłatny. Z zakresu powyższego […]

Czytaj dalej

W dniu 21 października 2019 r. zgodnie z tradycją naszej szkoły odbyło się Środowiskowe Święto Ziemniaka. W przygotowanie uroczystości zaangażowali się rodzice, uczniowie i nauczyciele.

Czytaj dalej