WITAMY NA STRONIE GMINY WŁADYSŁAWÓW

Wydarzenia

W dniu 08.05.2019 r. w naszej szkole odbył się apel z okazji 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Apel przygotowały dzieci z klas IV oraz Vb pod opieką wychowawców. Uczniowie wspominali wydarzenia, które miały miejsce w 1791 r. Schyłek XVIII wieku był bardzo ciężkim okresem życia dla naszych przodków, ze względu na czas rozbiorów i walki […]

Czytaj dalej

Jedną z grup zawodowych cieszącą się największym społecznym zaufaniem są niewątpliwie strażacy. Za poświęcenie i zaangażowanie w ratowanie zdrowia, życia i mienia należą im się ogromne wyrazy podziękowania i szacunku. Dobrą okazją do tego jest Międzynarodowy Dzień Strażaka, który przypada 4 maja.

Czytaj dalej

Ziemia nie należy do człowieka, człowiek należy do Ziemi. Cokolwiek przydarzy się Ziemi, przydarzy się człowiekowi. Człowiek nie utkał pajęczyny życia – jest on niteczką w tej pajęczynie.

Czytaj dalej

Uroczystości związane z 228 rocznica uchwalenia Konstytucji, 3 maja w gminie Władysławów rozpoczęły się od Mszy św. w intencji Ojczyzny w Kościele w Russocicach. Tradycyjnie po nabożeństwie od Kościoła do pomnika Tym co za ojczyznę walczyli, cierpieli, ginęli…

Czytaj dalej

Wnioski o dopłaty obszarowe przez internet – eWniosekPlus od 15 maja 2019r.

Czytaj dalej

Pracownicy Urzędu Gminy wraz z uczniami ze Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego we Władysławowie w dniu 15 marca 2019 roku zwiedzili Miejski Zakład Gospodarki Opadami Komunalnymi w Koninie.

Czytaj dalej

W gminie Władysławów tegoroczna majówka będzie świetną okazją do podkreślenia niezwykle ważnej działalności strażaków. Dzień Strażaka, który swoje miejsce w kalendarzu ma 4 maja to idealny moment by docenić i podziękować całej braci strażackiej za nieustanną gotowość i poświęcenie dla dobra społeczeństwa.

Czytaj dalej

Zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy Władysławów do wzięcia udziału w uroczystościach związanych z 228 rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Czytaj dalej

Konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną, organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury ma już długą historię. Regulamin konkursu jasno określa, że palmy mają być wykonane tradycyjnie i do tradycji wielkanocnych się odnosić. Każdego roku zgłaszane do konkursu palmy wykonane są ze starannością i niewątpliwym zaangażowaniem.

Czytaj dalej

Narodowe Święto Biegania zaprasza do Warszawy! Pod taką nazwą w dniach 13-14 kwietnia odbywała się 7 edycja Ogólnopolskich Biegów Orlen Warsow Maraton. Już po raz 7 warszawska impreza przyciągnęła  kilkanaście tysięcy biegaczy z przeróżnych zakątków Polski i całego świata.

Czytaj dalej

W dniu 7 kwietnia odbyły się drugie warsztaty wielkanocne zorganizowane przez Stowarzyszenie ONES w Chylinie . Dzieci malowały pisanki oraz z pomocą dorosłych wykonały piękną Palmę Wielkanocną.

Czytaj dalej

Dziś mija 9 rocznica tragicznych wydarzeń, do których doszło 10 kwietnia 2010 r. pod Smoleńskiem.W katastrofie polskiego Tu – 154 zginęło 96 osób, wśród nich prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, parlamentarzyści, dowódcy głównych sił zbrojnych, osoby sprawujące wysokie funkcje w państwie, duchowni, przedstawiciele Rodzin Katyńskich oraz załoga i funkcjonariusze BOR.

Czytaj dalej

21 marca w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny w Szkole Podstawowej we Władysławowie było kolorowo i wesoło. Uczniowie klas 0-3 już od samego rana przygotowywali wiosenne plakaty, którymi ozdobili korytarz szkolny.

Czytaj dalej

W dniu 14 marca 2019r. w budynku Gminnego Ośrodka Kultury we Władysławowie zgromadzili się tłumnie członkowie naszego Stowarzyszenia, aby wysłuchać podsumowań związanych z czteroletnią działalnością „Koniczynki”. Pani prezes Beata Modrzejewska przedstawiła nie tylko efekty dotychczasowych działań, ale również zaprezentowała plany na przyszłość, a są one niezwykle ambitne.

Czytaj dalej