WITAMY NA STRONIE GMINY WŁADYSŁAWÓW

Wydarzenia

Dzień 17 września 2019 r., to nie tylko ważna data dla Gminy Władysławów, ale przede wszystkim dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Chylinie oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Natalii.

Czytaj dalej

Dnia 17 września mija 80. rocznica napaści Armii Czerwonej na Polskę, która łamiąc postanowienia paktu polsko-sowieckiego o nieagresji, zbrojnie wkroczyła na teren Rzeczypospolitej Polskiej. W tym samym czasie Polska od dnia 1 września 1939 r. była w stanie wojny z III Rzeszą.

Czytaj dalej

Gmina Władysławów po raz kolejny ma powód do dumy i zadowolenia, albowiem reprezentacja sportowców z Naszej gminy podjęła niezwykle poważne wyzwanie i po wielu tygodniach, a wręcz miesiącach, wyczerpujących treningów wystartowała w dniu 7 września 2019 r. w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Lekkiej Atletyce w Szczecinie.

Czytaj dalej

Czym jest muzyka?! To trudne pytanie, albowiem nie ma na nie jednoznacznej odpowiedzi. Dla jednych to po prostu połączenie w całość kilku struktur dźwiękowych, dla drugich odprężenie, niezwykłe doznanie dla duszy…Każdy z nas odbiera muzykę na swój sposób zgodnie z własnymi upodobaniami.

Czytaj dalej

Wielbiciele ziemniaczanych dań i dobrej zabawy spotkali się w sobotę, tj. 7 września 2019 r., na placu przy świetlicy wiejskiej w Tarnowskim Młynie. Na wszystkich czekało mnóstwo atrakcji przygotowanych z okazji Święta Pieczonego Ziemniaka.

Czytaj dalej

Odbywające się we Władysławowie Międzypowiatowe Artystyczne Spotkania Seniorów na stałe wpisały się już do wrześniowego repertuaru gminnych wydarzeń. Także w tym roku mogliśmy gościć wiele wspaniałych, seniorskich zespołów.

Czytaj dalej

Gmina Władysławów ma powody do zadowolenia, albowiem realizuje kolejne inwestycje, których efekty możemy podziwiać, tym razem w Kunach! O czym mowa?!

Czytaj dalej

Długo wyczekiwane wakacje minęły, zostały piękne wspomnienia. Słoneczna pogoda sprzyjała wypoczynkowi ,,ładując” w każdego z nas nowe pokłady energii i siły do nauki oraz pracy.

Czytaj dalej

Dnia 3 września 2019 r. to chwila ważna dla Gminy Władysławów, a w szczególności dla mieszkańców Przyborowa oraz Stawek. O czym mowa?!
W dniu dzisiejszym podpisano z wykonawcą – Przedsiębiorstwem Budowlanym ANBUD Sp. z o.o. z/s w Koninie, reprezentowanym przez Prezesa Zarządu Andrzeja Kantka, umowę na wykonanie zadania ,,Przebudowa drogi gminnej Przyborów-Stawki”.

Czytaj dalej

Piękna pogoda pierwszego dnia września zachęcała do wyjścia z domu. Okazją, aby połączyć przyjemne z pożytecznym był piknik charytatywny dla małego Huberta, który zorganizowano przy kompleksie „Orlik” we Władysławowie. Pomysłodawcą i organizatorem pikniku był Michał Zagłoba z Russocic wraz z klasą Liceum Ekonomicznego z rocznika 1997-2001 w Kaczkach Średnich. Hubert Frankowski – mały mieszkaniec gminy […]

Czytaj dalej

Sołectwo Skarbki, jak wiemy, było gospodarzem tegorocznego Święta Plonów. Dołożyło wszelkich starań, by Dożynki przebiegły w atmosferze radości i zabawy. Wiele trudu i pracy mieszkańcy Skarbek włożyli w organizację Święta Plonów, przepiękny wystrój sołectwa, barwne występy artystyczne, atrakcje dla dzieci i dorosłych, a także w wspaniale wypleciony z tegorocznych zbóż wieniec dożynkowy. Gratulacjom nie było końca…!

Czytaj dalej

W dniach od 21 do 24 sierpnia 2019 roku odbyła się wycieczka do Kazimierza Dolnego i okolic zorganizowana przez Stowarzyszenie „Koniczynka” we Władysławowie. W wyjeździe uczestniczyło 49 osób, wśród których tradycyjnie byli członkowie stowarzyszenia. Na trasie wycieczki znalazły się takie miasta, jak: Kazimierz Dolny nad Wisłą, Nałęczów, Lublin, Sandomierz i Kozłówka.

Czytaj dalej

Dnia 1 września obchodziliśmy 80. rocznica wybuchu II wojny światowej. To największy w historii konflikt zbrojny trwający od 1 września 1939 r. do 2 września 1945 r. Do walki o wolność, niezależność i sprawiedliwość stanęła wówczas cała Polska.

Czytaj dalej

W ostatnim wakacyjnym tygodniu obradowała XI sesja Rady Gminy Władysławów. Podsumowano tegoroczne Dożynki Gminno-Parafialne w Skarbkach oraz przyjęto m.in. zmiany w gminnym budżecie.

Czytaj dalej