WITAMY NA STRONIE GMINY WŁADYSŁAWÓW

Wydarzenia

Już po raz kolejny Radni, obecnej i byłej kadencji, oraz Sołtysi z terenu gminy Władysławów spotkali się w Gospodarstwie Agroturystycznym w Russocicach, by stanąć do rywalizacji w VII Zawodach Strzeleckich Radnych i Sołtysów.

Czytaj dalej

Sobota, tj. 13 lipca 2019 r., w miejscowości Jabłonna upłynęła w klimacie wspaniałej zabawy i radosnego humoru, a to za sprawą ogniska zorganizowanego przez Wójta Gminy Władysławów Elżbietę Klanowską oraz Radnego Gminnego Zbigniewa Kacprzaka.

Czytaj dalej

W minioną sobotę, tj. 13 lipca 2019 r., odbył się festyn rodzinny dla mieszkańców Beznazwy. Pomysłodawcą i inicjatorem wydarzenia był sołtys Dawid Wojtyra, który kilka minut po godzinie 17:00 przywitał wszystkich mieszkańców sołectwa i gorąco zachęcał do wzięcia udziału w przygotowanych licznych konkurencjach i konkursach.

Czytaj dalej

Gmina Władysławów zgodnie z przyjętymi założeniami i planami zrealizowała kolejne zadanie inwestycyjne.W dniu 12 lipca 2019 r. dokonano odbioru końcowego inwestycji pod nazwą ,,Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej w miejscowości Władysławów, ul. Lecha” – II etap.

Czytaj dalej

Sport jest jednym z istotnych elementów w życiu człowieka. Sport jest pasją, wymaga wielu wyrzeczeń, jest czasem ciężkiej i wytężonej pracy, ale i odskocznią od trosk codzienności, od nauki czy pracy, oraz niezwykłą radością z osiąganych, nawet tych najmniejszych sukcesów.

Czytaj dalej

Zamawiający Urząd Gminy Władysławów z siedzibą przy ul. Rynek 43, 62 – 710 Władysławów, zaprasza do złożenia oferty na: „Wykonanie dokumentacji technicznej dotyczącej zadania realizacji inwestycji drogowej (ZRID) przebudowy drogi wewnętrznej ul. Zygmuntowska i ul. Orla  w ramach zadania „Przebudowa dróg wewnętrznych ul. Zygmuntowska i Orla we Władysławowie” DOKUMENTACJA

Czytaj dalej

Miło nam poinformować, że właśnie zakończył się pierwszy etap naszego projektu International Education for Kindergartens. Pierwsze koty za płoty, a wraz z nimi pojawiły się nowe doświadczenia, które zdobyli zarówno organizatorzy, jak i partnerzy projektu.

Czytaj dalej

Od 24 czerwca 2019 r. trwa niezwykły projekt International Education for Kindergartens, w którym udział biorą chętni przedszkolacy i wolontariusze pochodzący z różnych stron świata.

Czytaj dalej

Wakacyjny festyn organizowany przez strażaków z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Chylinie to już tradycja. Druhowie w tym roku także stanęli na wysokości zadania i sobotnie popołudnie (6 lipca) upłynęło w radosnej atmosferze pełnej atrakcji dla każdego.

Czytaj dalej

Gorące, palące słońcem wzgórza mediugorskie, barwne i wielokulturowe miasteczko Mostar, zapierające dech w piersiach wodospady Kravicia, chorwacki Split ze swoim uroczym klimatem nadmorskiego miasteczka i promenada wysadzana palmami w Trogirze to najważniejsze „punkty – klucze”, które odwiedzili uczestnicy czterodniowej wycieczki organizowanej przez Stowarzyszenie „Koniczynka” z Władysławowa.

Czytaj dalej

W niedzielne, upalne popołudnie, 30 czerwca 2019 r., miłośnicy zwierząt, w szczególności koni, licznie zgromadzili się w Russocicach, na Stadionie Gminnym, by z zainteresowaniem obejrzeć emocjonujące widowisko – V Gminne Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi. Zawody zorganizowane zostały przez Urząd Gminy Władysławów, Gminny Ośrodek Kultury we Władysławowie oraz Powiatowy Związek Hodowców Koni w Turku. Uroczystego […]

Czytaj dalej

Miniony rok 2018 to rok wypełniony ciężką pracą, pokonywaniem wielu niedogodności, ale przede wszystkim wielką radością z przeprowadzonych na terenie Gminy Władysławów inwestycji oraz udzielonej pomocy i wsparcia jej mieszkańcom.

Czytaj dalej

21 czerwca 2019 r. w miejscowości Celestyny, gmina Malanów, uroczyście celebrowano święto Noc Kupały.

Czytaj dalej

W gminie Władysławów szczególną uwagę przykłada się do celebrowania wszelkich tradycji i obyczajów. Jednym z nich są obchody Nocy Świętojańskiej w miejscowości Głogowa.

Czytaj dalej