WITAMY NA STRONIE GMINY WŁADYSŁAWÓW

Informacje

Rusza program bezpłatnych szkoleń dla mieszkańców Gminy WładysławówMimo powszechnego dostępu do internetu w Polsce, nasz kraj w tegorocznym zestawieniu indeksu gospodarki cyfrowej i społeczeństwa cyfrowego zajmuje dopiero 24 miejsce w grupie 28 państw Unii Europejskiej.

Czytaj dalej

Stowarzyszenie „ Koniczynka” we Władysławowie zaprasza dzieci w wieku 7-12 lat na bezpłatne warsztaty połączone z poznawaniem sztuki ludowej.

Czytaj dalej

Pszczoły miodne i inne owady zapylające odgrywają bardzo ważną rolę w produkcji rolniczej.Jednocześnie warto zwrócić uwagę, że okres zintensyfikowanej chemicznej ochrony roślin jest zbieżny z czasem największej aktywności tych owadów.

Czytaj dalej

Powiatowy Urząd Pracy w Turku uruchamia nabór na szkolenie:”UPRAWNIENIA W ZAKRESIE EKSPLOATACJI URZĄDZEŃ ELEKTROENERGETYCZNYCH DO 1 KV”

Czytaj dalej

Biuro Powiatowe ARiMR w Turku uprzejmie informuje, że w dniach 20-31 maja br. wydłużamy czas naszej pracy do g. 18.00.

Czytaj dalej

Akcja Konin rozpoczyna w maju serię spotkań i debat w ramach projektu „Zrównoważone rolnictwo i żywność w Wielkopolsce Wschodniej w kontekście transformacji energetycznej w regionie”

Czytaj dalej

Zapraszamy mieszkanki i mieszkańców gminy Władysławów w wieku 50-67 lat do udziału w profilaktyce nowotworów jelita grubego – badanie na obecność krwi utajonej w kale.

Czytaj dalej

Cytologia to podstawowe badanie szyjki macicy, które pozwala wychwycić jeszcze przedinwazyjne stadium raka. Badanie cytologiczne polega na pobraniu przez lekarza – ginekologa wymazu z szyjki macicy przy pomocy specjalnej szczoteczki, próbkę przenosi na szkiełko laboratoryjne by mógł ją ocenić cytolog.

Czytaj dalej

Majowe świadczenia, które otrzymają emeryci i renciści, będą wyższe. Wszystko za sprawą jednorazowego świadczenia pieniężnego, czyli tzw. 13. emerytury. Cztery wielkopolskie oddziały wypłacą przeszło 700 tysięcy takich świadczeń.

Czytaj dalej

Polska to kraj, który bardzo chętnie wybierają Ukraińcy. Wśród cudzoziemców zarejestrowanych w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych zdecydowana większość to mężczyźni.

Czytaj dalej

Urząd Gminy Władysławów przypomina, że zgodnie z obowiązującymi przepisami szkody wyrządzone w uprawach przez zwierzynę łowną należy zgłaszać do dzierżawcy obwodu łowieckiego

Czytaj dalej

Urodziłaś się w 1953 roku? Sprawdź, czy ZUS ustali Ci ponownie emeryturę!Urodziłaś się w 1953 roku? Przeszłaś na wcześniejszą emeryturę w związku z ukończeniem  55 roku życia i udowodnieniem 30 lat pracy? Twoje świadczenie zostało pomniejszone o pobrane wcześniejsze emerytury? Sprawdź, czy wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 6 marca wpłynie na wysokość Twojego świadczenia. 

Czytaj dalej

Uczestnicy:Zawody są otwarte, punktacja w trzech kategoriach wiekowych:I grupa wiekowa 13 lat – rocznik 2006, II grupa wiekowa 12 lat- rocznik 2007, III grupa wiekowa 11 lat i młodsi – rocznik2008 i młodsi

Czytaj dalej

Zaginął pies rasy Pinczer miniaturowy. Szczenie widniejące na zdjęciu poniżej ostatni raz widziano w okolicach miejscowości Genowefa.

Czytaj dalej