WITAMY NA STRONIE GMINY WŁADYSŁAWÓW

II Jarmark Wyszyński pełen słońca i doskonałej zabawy

Kilkudziesięciu wystawców, smaczne swojskie jadło i produkty prosto od rękodzielników, a wszystko to w otoczeniu folkloru i wspaniałej słonecznej pogody. O czym mowa?! Oczywiście o II Jarmarku Wyszyńskim, który w niedzielę, tj. 27 czerwca 2021 r., na Plac Kościelny w Wyszynie przyciągnął tłumy. Organizatorami wydarzenia byli: Urząd Gminy Władysławów z Wójt Gminy Elżbietą Klanowską na czele, LZS Baszta Wyszyna, Stowarzyszenie Kobiet ,,Wyszyńskie Kasztelanki” oraz Gminny Ośrodek Kultury we Władysławowie przy wsparciu OSP Wyszyna i Starostwa Powiatowego w Turku.

Już podczas pierwszej edycji Jarmarku można było przekonać się, że jest to doskonała okazja, aby sprawdzić, jaki potencjał artystyczny i kulinarny tkwi w lokalnych (i nie tylko) twórcach. Druga odsłona Jarmarku Wyszyńskiego tylko to potwierdziła, oferując wszystkim przybyłym gościom to, co najlepsze i najbliższe. Nie mogło zatem zabraknąć stoisk z rękodziełem szytym, dzierganym i wyplatanym, a także zdrowej żywności. Królował naturalny chleb, wędzone ryby, tradycyjne sery i przetwory. Tradycyjne jadło przygotowane przez lokalną społeczność ucieszyło niejedno podniebienie. Wielkim powodzeniem cieszył się punkt z bronią, stanowisko sokolników, gdzie w słowiańskim klimacie można było podziwiać wspaniałe ptaki i poznać wiele ciekawostek z życia tych zwierząt.

Swoje stoisko promocyjne przygotowali także członkowie Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych we Władysławowie oraz pracownicy Urzędu Gminy Władysławów zachęcając do szczepień przeciw COVID-19, promując program ,,Czyste Powietrze” oraz Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Każdy z uczestników Jarmarku mógł uzyskać wiele cennych informacji bądź rozwiać nurtujące wątpliwości dotyczące powyższej tematyki.

Każdy bez względu na wiek znalazł coś dla siebie. Podziwianie i nabywanie wyjątkowych produktów umilał bogaty program artystyczny. Pełen humoru występ przygotowała Kapela Góralska z Żywca „Jontki”, a swojskie i dobrze znane melodie zaprezentowały na scenie zespoły ludowe „Wyszynianki”, „Seniorskie Nuty” oraz „Tradycja” z Malanowa. Na najmłodszych czekała specjalna strefa zabaw z ogromnymi dmuchańcami.

Organizatorzy ze szczegółami zadbali, by zapewnić uczestnikom II Jarmarku Wyszyńskiego wiele niezapomnianych atrakcji, a wspaniała pogoda dodała Jarmarkowi należytej oprawy. Już dziś zapraszamy za rok!