WITAMY NA STRONIE GMINY WŁADYSŁAWÓW

Prymusi z gminy Władysławów odebrali stypendia naukowe 

Ciężka praca się opłaca – te słowa mogą w pełni potwierdzić uczniowie z gminy Władysławów, którzy w minionym roku szkolnym uzyskali wyróżniające wyniki w nauce i sięgnęli po najwyższe laury w konkursach na szczeblu ponadgminnym. We wtorek, tj. 19 października 2021 r., prymusi odebrali z rąk Wójt gminy Elżbiety Klanowskiej stypendia naukowe.

Stypendium Wójta Gminy Władysławów przyznawane jest corocznie tym uczniom, którzy mogą pochwalić się nie tylko wysoką średnią, ale też osiągnięciami w konkursach ponadgminnych (laureaci). O ważnej roli rodziców i nauczycieli w sukcesach naukowych dzieci wspominała w swoim przemówieniu Pani Wójt Elżbieta Klanowska. ,,Edukacja odgrywa bardzo ważną rolę w naszym życiu i jej główną funkcją jest przygotowanie do życia w ciągle zmieniającym się świecie. To ona jest głównym motorem do tego, abyśmy mogli ukształtować swoją osobowość, abyśmy mogli rozwijać swoje zdolności, poznawać nowe pasje…Ten rok szkolny 2020/21 nie należał do łatwych. Nowa rzeczywistość sprawiła, że wszyscy musieliśmy przygotować się do innej pracy. Wymagało to samokontroli, samodyscypliny, ale efekty są zdumiewające” – mówiła Wójt Gminy, gratulując uczniom wyników i ciesząc się z tak dużej liczby stypendystów. 

Stypendia za wyniki w nauce i osiągnięcia otrzymali: Michał Maciaszek, Kacper Świątczak, Patrycja Markiewicz, Agnieszka Grzymska, Dominika Brzozowska, Krzysztof Wysocki, Dawid Klimaszewski, Ewelina Kubasik, Oliwia Górecka, Szymon Malesza, Natalia Brzezińska, Zuzanna Żmijewska, Weronika Walczak, Nadia Przybylska, Kacper Kałuża, Zuzanna Małecka, Julia Cieślak, Dominika Woźniak, Maja Wojdak, Gaspar Kruszyński, Oliwia Wojdak, Gabriela Szczepańska, Patryk Wachowski, Jędrzej Przybył, Julian Przybył, Karolina Sylwestrzak, Julia Kałużna, Kalina Jacolik, Wiktoria Zioła, alan Nowakowski, Liliana Chociaj, Roksana Zasada i Maria Szewczyńska.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy. Niech otrzymane stypendium będzie motywacją do dalszego rozwoju, doskonalenia wiedzy i umiejętności oraz źródłem samych sukcesów.