WITAMY NA STRONIE GMINY WŁADYSŁAWÓW

Koncert Noworoczny 2018

Już po raz 9 w Sali Widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury we Władysławowie rozbrzmiewały kolędy i piosenki świąteczne. Koncert Noworoczny, który na stałe wpisuje się w kalendarz imprez GOK i cieszy się dużym zainteresowaniem i sympatią widzów, odbył się w niedzielny wieczór 14 stycznia 2018 r. Tym razem naznaczony był góralskim brzmieniem i tradycją. Specjalnie zaproszona na to artystyczne wydarzenie Kapela Hajduk ze Szczyrku w piękny i charakterystycznie góralski sposób zagrała polskie kolędy i pastorałki. Nie zabrakło też dobrze znanych i lubianych biesiadnych melodii, które podkreśliły tradycyjny charakter tego wieczoru. Swoje niepowetowane talenty muzyczne zaprezentowali również młodzi artyści, którzy w naszej gminnej społeczności są znani. Laureaci zeszłorocznego XII Konkursu Kolęd i Pastorałek zaśpiewali pieśni, których treść wprowadziła wszystkich słuchających w bożonarodzeniowy klimat. W świątecznej aurze pozostała również kolejna część programu jaką było wręczenie nagród za udział w konkursie na wykonanie najpiękniejszej bożonarodzeniowej szopki. Jak to w przypadku takich konkursów bywa – nie sposób wybrać tą najładniejszą gdy wszystkie są piękne. Dlatego doceniono i nagrodzono wszystkie 30 misternie wykonane prace konkursowe. Nikt we Władysławowie nie wyobraża sobie by w takich okolicznościach mogłoby zabraknąć występu Młodzieżowej Orkiestry Dętej. Dlatego by tradycji stało się zadość młodzi artyści dyrygowani batutą Andrzeja Kujawy zaprezentowali wiązankę utworów muzycznych idealnie nawiązujących do klimatu świątecznego, spinając tym całe to wydarzenie w jedną harmonijną całość.

Koncert Noworoczny to dobry moment by podzielić się dobrem. Przy tej okazji 19 wolontariuszy z Gminy Władysławów kwestowało na cele charytatywne. Łącznie udało się zebrać kwotę ponad 7500 zł. To ponad 1000 zł więcej niż w zeszłym roku. Wolontariuszami, którzy zebrali najwięcej okazali się Mikołaj Wysocki, Patryk Jasiński, Michał Karpiński i Oliwia Łączkowska.

O godzinie 20:00 na kilka minut niebo nad Władysławowem rozbłysło kolorowymi fajerwerkami. Pokaz pirotechniczny zorganizowany na zakończenie Koncertu Noworocznego zachwycił wszystkich, a szczególnie tych najmłodszych malując na ich twarzach promienny uśmiech.