WITAMY NA STRONIE GMINY WŁADYSŁAWÓW

Brązowy medal dla zawodnika UKS Skoczek

Dziesięcioro młodych lekkoatletów z UKS Skoczek reprezentowało naszą gminę na Halowych Mistrzostwach Wielkopolski w Lekkiej Atletyce w dniu 20 stycznia w Kaliszu. Mistrzostwa najbardziej udane były dla Szymona Szczecińskiego, ponieważ tylko jemu udało się wrócić z brązowym medalem, który wywalczył w biegu na 300 metrów uzyskując czas 44,61 s. Na tym samym dystansie swoich sił poza Szymonem spróbowali Dawid Robakowski – 48,81 s, szóste miejsce, Rafał Berliński- 49,02 s, siódme miejsce,
Hubert Cichy -49,66 s. dziewiąte miejsce i Jakub Mrowicki – 50,28 s. dziesiąte miejsce. Ponadto Szymon Szczeciński poprawiając swój rekord życiowy w biegu na 60 mppł – 9,78 s.
najbardziej niewdzięczne bo czwarte miejsce.Bardzo dobrze wypadł młodszy kolega Szymona – Jakub Milczuk, który na tym samym dystansie, przebiegł po raz pierwszy dystans w rytmie trzech kroków i z rekordem życiowym 9 97 s. zajął piąte miejsce.Również piąte miejsce w finale biegu na 60 m zajął Dawid Robakowski.Pozostali zawodnicy pomimo ,że rywalizowali z starszymi zawodnikami wykazali się walecznością i również osiągali bardzo dobre wyniki:
Stanisław Grzymski- 1000 m – 3.1526 s. -7 miejsce.
Mikołaj Wysocki -2000 m – 6 miejsce.
Kamil Kłodawski – 60 m -8,11 PB – 11 miejsce.
Nikola Kłodawska – 60 m -8,90 .
Większość startujących zawodników jest z 2004 r. i będzie miała możliwość startu w przyszłym roku.
Życzymy im przywiezienia gradu medali.
Na zawody do Kalisza zawodników dowiózł Pan Robakowski i trenerzy Bartłomiej Wiśniewski, Florian Berliński.