WITAMY NA STRONIE GMINY WŁADYSŁAWÓW

Udany tydzień lekkoatletów

W niedzielę 3 czerwca w Poznaniu o miano najlepszych młodzików w Mistrzostwach Wielkopolski w Lekkiej Atletyce ubiegało się około siedmiuset zawodników, w tym jedenastu z Uczniowskiego Klubu Sportowego Skoczek. Tradycją stało się, że z ważnych zawodów sportowych nasi płotkarze wracają z medalami. Również tym razem Jakub Milczuk wywalczył brązowy medal na dystansie 110 merów przez płotki a jego o rok starszy kolega Szymon Szczeciński zdobył brąz w biegu na 200 m przez płotki bijąc rekord życiowy prawie o półtora sekundy. Jakub także poprawił swój najlepszy wynik na 110 mppł , jednak z powodu zbyt silnego wiatru 2,2 m/s wynik nie może być zaliczony jako oficjalny. Olbrzymią niespodziankę w czwartek 7 czerwca, również w Poznaniu sprawili młodzi lekkoatleci z rocznika 2005 startujący w Finale Wielkopolskim Czwartków Lekkoatletycznych. Kacper Szewczyk z SP Władysławów nie dał żadnych szans rywalom w biegu na dystansie 300 m, uzyskując w swojej kategorii wiekowej bardzo dobry czas 40,79 s. O medal brązowy postarał się Kacper Topolski w biegu na 60 m. Kacper pomimo , że w eliminacjach miał czwarty czas, zdołał w finale, po ambitnym biegu, wywalczyć pozycję medalową. Złoci medaliści kwalifikują się do finału Ogólnopolskiego Czwartków Lekkoatletycznych, który odbędzie się w Łodzi. Wcześniej w sobotę 26 maja na Mistrzostwach Województwa w Wielobojach srebro zdobył w pięcioboju Kamil Kłodawski a brąz Jakub Milczuk. Oboje młodzików poprawili w trakcie wieloboju wiele swoich rekordów życiowych. W sumie zawodnicy Skoczka ostatnio z Poznania z zawodów rangi finałów Wielkopolski przywieźli – 1 złoty, 1 srebrny i 4 brązowe medale. Wszystkie wyjazdy do Poznania współfinansowane są ze środków Gminy Władysławów w ramach realizacji zadania publicznego pt: Szkolenie z lekkiej atletyki i uczestnictwo w lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich imprezach lekkoatletycznych, przez UKS Skoczek.