WITAMY NA STRONIE GMINY WŁADYSŁAWÓW

GLKS Znicz Władysławów z nowym zarządem

Dnia 16 lutego odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo – Wyborcze Gminnego Ludowego Klubu Sportowego Znicz Władysławów. Przybyłych działaczy i zaproszonych do Gminnego Ośrodka Kultury gości powitał Prezes Łukasz Marciniak, który tego wieczoru przekazał władzę nad zarządem piłkarzowi z wieloletnim doświadczeniem w naszej drużynie – Andrzejowi Baranowskiemu.

Nad porządkiem spotkania czuwał Maciej Czaja, a za przeprowadzanie głosowań odpowiedzialna była Komisja Skrutacyjna w składzie: Kazimierz Gierba, Dariusz Bartczak, Zbigniew Trocha. Warto nadmienić, że do funkcji Członka Zarządu powróciła postać wielce oddana naszemu klubowi, wieloletni prezes – Henryk Kordylewski. Wspierać go będzie drugą kadencję Henryk Dębowski. Zmiana nastąpiła również na miejscu sekretarza – zasłużonego Wojciecha Drzewieckiego , zastępować będzie Michał Gąbka. Skarbnikiem pozostał Przemysław Górski, Kierownikiem Marcin Grzelak, zaś funkcję Gospodarza po obecnym prezesie przejął Romuald Zając. Spotkanie przebiegło bez przeszkód, wszyscy kandydaci wybrani zostali niemal jednogłośnie. Panu Łukaszowi dziękujemy za wkład w rozwój i funkcjonowanie klubu – szczególnie za czuwanie nad jego sprawnością, dostępnością dla młodzieży, oraz za pozyskiwanie nowych środków niezbędnych do nieustannego polepszania sytuacji piłkarskiej naszego regionu. Nowo wybranemu Prezesowi życzymy owocnego kontynuowania misji promowania futbolu i tenisa stołowego wśród kilku tysięcy mieszkańców naszej gminy.

Dzięki gminnym funduszom drużyna wznowiła rozgrywki jesienią 2017 roku w B-klasie. Kolejny sezon rozpoczęliśmy szczebel wyżej, a poprzednie doświadczenia (w tym 10 lat temu, gdy pod wodzą obecnego trenerem Włodzimierza Mielczarka walczyliśmy w barażach o IV ligę) pozwalają wierzyć w kolejny awans z tym szkoleniowcem. W tym miejscu ukłony dla świadomych piłkarskich trudów i obowiązków byłego trenera Dominika Rębasa i wspierających materialnie sponsorów: Jarosława Kwiatkowskiego (P.H.U. TRANS-OIL), Romana Piotra Łaszcza (F.H. IWNONA), Wojciecha Drzewieckiego (P.H.U. ANIT), Łukasza Jankowiaka (OPEN WAY), Tomasza Goździkiewicza (P.H.U. JAGO BIS), Marka Zawadzkiego (ZAWMAR), Krzysztofa Zająca (AUTOZAJĄC SERWIS), Waldemara Rosiaka (SKLEP LEWIATAN – KUNY), Henryka Wiśniewskiego (SKLEP MIĘSNY – WYSZYNA), Hieronima Darula (USŁUGI STOLARSKIE DARUL HIERONIM), Dariusza Bartczaka, Andrzeja Baranowskiego, Henryka Kordylewskiego, Macieja Czaja, Sławomira Kopczyka, Grzegorza Nowaka, Pawła Błaszczyka i Pawła Czekały. Klub jest wdzięczny za każdą formę pomocy i zaprasza do współpracy kibiców, bowiem aby wejść i utrzymać się w kolejnym dziesięcioleciu, potrzeba promować markę, ale i wartości wychowawcze lokalnej drużyny piłkarskiej, realizując świeże pomysły mieszkańców.

Na chwilę obecną posiadamy również sekcję Tenisa Stołowego (reprezentowaną przez Andrzeja Ratajczyka i Michała Światowskiego), jak i piłkarzy Juniora Młodszego (13 + lat), z której dojrzalszych piłkarzy testujemy w drużynie seniorów – co ma swoje zalety i wady, stąd priorytetem wydaje się być uatrakcyjnienie zaplecza i poszerzenie kadry. Otuchy dodali m.in. długoletni Wójt Krzysztof Zając, czy znany z oddania lokalnej społeczności sportowej Radny Gminy Bartłomiej Wiśniewski. Na obszarze Władysławowa funkcjonują płatne szkółki piłkarskie, cieszące się powodzeniem wśród najmłodszych dzieci… czas przypomnieć sobie o starszej młodzieży, szlifować w nich prospołeczne postawy i – naśladując dobrze notowany na arenie krajowej lekkoatletyczny Uczniowski Klub Sportowy – zdrowy ruch. Z tą ideą nowy zarząd startuje w rok 2019. Do aktywnego śledzenia poczynań naszych drużyn, zapraszamy na stronę www.facebook.pl/zniczwladyslawow/

GLKS
Michał Gąbka