WITAMY NA STRONIE GMINY WŁADYSŁAWÓW

Integracyjne Spotkanie Kół Gospodyń Wiejskich

Koła Gospodyń Wiejskich z Russocic Skarbek i Kun oraz Koło Rolnicze z Russocic wzięły udział w Integracyjnym Spotkaniu Kół Gospodyń Wiejskich z Powiatu Tureckiego , które odbyło się 11 marca 2019 r. w Turku.

Starosta Dariusz Kałużny z dużym uznaniem wypowiedziała się o działalności KGW podkreślając ich ogromne znaczenie dla społeczności lokalnej, na rzecz której z takim zaangażowaniem Panie z Kół działają.

Obecny na tym spotkaniu Ryszard Bartosik, ogłosił konkurs skierowany właśnie do Kół Gospodyń Wiejskich, na najlepszą babę wielkanocną. Jest o co walczyć bowiem zwycięzca otrzyma voucher o wartości 2 000,00 zł.

Spotkanie to poza możliwością lepszego poznania się nawzajem i integracją było też źródłem wiedzy. Prelekcję na temat rejestracji i działalności Kół Gospodyń Wiejskich w świetle nowych przepisów przedstawił kierownik ARiMR w Turku Jan Smak.

Wójt Gminy Władysławów Elżbieta Klanowska obecna na tym spotkaniu podkreśla: „ Bardzo cieszy mnie współpraca z KGW z naszej gminy i to, że Panie chętnie integrują się z innymi Kołami. Dumna jestem również z tego, że jedynym zespołem, który wystąpił tego dnia był Zespołu wokalny z naszej gminy. Seniorskie Nuty zaśpiewały dla wszystkich zgromadzonych w Klubie Barbórka uświetniając to spotkanie i zbierając za swój występ gorące brawa.”

Foto dzięki uprzejmości iTurek.net.