WITAMY NA STRONIE GMINY WŁADYSŁAWÓW

Gmina Władysławów liderem frekwencji w wyborach parlamentarnych

Spośród gmin powiatu tureckiego to właśnie gmina Władysławów może pochwalić się najbardziej zmobilizowanymi wyborcami, albowiem frekwencja sięgnęła 61,4 % i była wyższa od średniej dla całego powiatu o ponad 3%.

Pójście do lokalu wyborczego i oddanie głosu to nie tylko nasz obywatelski obowiązek, ale też ogromny przywilej – możemy swobodnie wybierać naszych reprezentantów do współdecydowania o losach Polski. W minioną niedzielę, tj. 13 października 2019 r., mieszkańcy gminy Władysławów wykazali się ogromnym zaangażowaniem, pokazując tym samym, że warto pójść do urn i nie zostawiać wyboru komuś innemu. To właśnie w naszej gminie frekwencja była najwyższa w całym powiecie tureckim i wyniosła 61,4 %, zaś średnia dla powiatu to 58,31 %. Dla porównania – frekwencja ogólnopolska wyniosła 61,74 %, zaś w Wielkopolsce było to 62,95 %. Cztery lata temu, podczas wyborów w 2015 roku, frekwencja w naszej gminie wyniosła o wiele mniej, bo 48,88 %. Wówczas był to drugi wynik w powiecie.

Wójt Gminy Władysławów Elżbieta Klanowska wraz całym Samorządem dziękują wszystkim mieszkańcom, którzy wzięli udział w wyborach, dając wyraz obywatelskiej, demokratycznej postawie. Świadczy to o zaangażowaniu i trosce o przyszłość naszego kraju, a tym samym nas wszystkich.