WITAMY NA STRONIE GMINY WŁADYSŁAWÓW

Fascynujący Świat Pszczół

Ludzie tak naprawdę nie zdają sobie sprawy jak wiele zawdzięczają  pszczołom. Większość owoców, warzyw, kwiatów (80% całego świata) nigdy by nie powstała, gdyby nie ciężka praca pszczół.

15 października 2019 r. w Szkołach Podstawowych w Kunach i Natalii odbyły się bardzo ciekawe warsztaty edukacyjne „Fascynujący Świat Pszczół”. Autorem projektu jest Mistrz Pszczelarstwa Aleksander Rębacz z pasieki Boża Iskierka. W czasie warsztatów uczestnicy słuchali opowieści o życiu pszczół, ich zwyczajach i niesamowitej drodze od kwiatka do miodu. Oglądali tradycyjne ule oraz wnętrza nowoczesnego szklanego ula, gdzie mogli się przyjrzeć pracy pszczół. Uczestnicy wykonali  świeczki z wosku pszczelego, degustowali miód oraz pyłek kwiatowy. W prezencie otrzymali nożyk do nabierania miodu, certyfikat przyjaciela pszczół oraz książkę, w której zawarte są ciekawe informacje ze świata pszczół.

Warsztaty aktywizowały wszystkie zmysły uczestników – mogli dotknąć, posmakować, powąchać oraz usłyszeć. Kolorowa scenografia, liczne rekwizyty oraz  odpowiednia intonacja głosu prowadzącego wywołały żywe emocje, a także szerokie uśmiechy na twarzach. Dziękujemy !